اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برگزاری دوره آموزشی شیوه های دعوت به نماز در کانون اصلاح وتربیت در روز امور تربیتی وتربیت اسلامی

برگزاری دوره آموزشی شیوه های دعوت به نماز در کانون اصلاح وتربیت در روز امور تربیتی وتربیت اسلامی

در جمهوری اسلامی ایران هشتم اسفند ماه روز «امور تربیتی و تربیت اسلامی »، نامگذاری شده استبه گزارش روابط كانون اصلاح و تربيت به همین مناسبت ارزشمند وشایسته ،ودر راستای اهداف آموزشی وپرورشی و با هماهنگی ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی ودبیر اقامه نماز اداره کل زندان های خراسان رضوی و مدیریت کانون اصلاح و تربیت؛ دوره ی آموزشی تربیت مربی نماز ویژه روحانیون و کارشناسان فرهنگی زندان و کانون اصلاح و تربیت و مربیان مدرسه ی نماز برگزار شد.

در این دوره ی آموزشی حجت الاسلام کاظمی از مدرسین و اساتید مرکز تخصصی نماز قم ضمن بیان شیوه های دعوت به نماز و چگونگی فعالیت فرهنگی پس از شرکت در نماز جماعت با حضور مددجویان از فعالان نماز در کانون تشویق و تجلیل به عمل آورد.

در این جلسه حجت الاسلام کاظمی از اساتید مرکز تخصصی نماز قم ضمن بیان آثار و برکات نماز و تاثیر معنوی آن در آرامش روحی و روانی و موفقیت های فردی و اجتماعی به سئوالات آنان در حوزه نماز پاسخ دادند .

خرمی مدیریت کانون ،مربیان امور تربیتی را سربازان انقلاب در اصلاح وتربیت نامید و یادآور شد علاوه بر ايفاي نقش اصلاح وتربیت ، به اجتماعي كردن مددجویان و نيز تطبيق دادن با هنجارها و نگرش ‏هاي اجتماعي مطلوب و مناسب توجه خاص داشته باشند.

وی با اشاره به نقش و جایگاه مهم نماز و آموزه های دینی در اصلاح و تربیت زندانیان گفت : در قرآن کریم بر اهمیت اقامه نماز بسیار تأکید شده است ،وی در این مراسم نقش نماز را بسیار مهم دانسته و نماز را به عنوان وسیله‌ای برای دوری از گناه معرفی کرد ، امید است زندانيان آینده نگری داشته باشند و با توکل بر خداوند متعال و تمسک به اهل بیت(ع) در کنار اقامه نماز، آینده پر برکت همراه با رهایی را برای خود ترسیم و برنامه ریزی کنند .

P1610949 1 2 3 P1610945

در پایان این مراسم از فعالان بخش نماز با اهدای جوایز و لوح، تقدیر شد و از طرف ستاد اقامه نماز برای ۱۵نفر از زندانيان جوایزی در نظر گرفته و تحویل شد.

 

 

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content