اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برپایی نمایشگاه صنایع دستی زندانیان سبزوار

برپایی نمایشگاه صنایع دستی زندانیان سبزوار

محصولات صنايع دستي زندانيان سبزوار با همت اداره صنایع دستی و میراث فرهنگی در نمايشگاه صنایع دستی اين شهرستان درمعرض دید علاقه مندان قرار گرفت .

سبزوار3

به گزارش روابط عمومي زندان سبزوار در این نمایشگاه آثار ۲۵ زنداني هنرمند صنایع دستی شامل صنایع چوبی، معرق کاری، منجوق دوزی، عروسک سازی، روبان دوزی، کنده کاری، قلاب بافی، مکرومه بافی، قالیبافی و سایر آثار صنایع دستی در یک غرفه به نمایش گذاشته شد.

هدف از شرکت در این نمایشگاه ارتقاء آموزش های رشته های صنایع دستی و فعالیتهای نشسته در زندان و ارائه صنایع دستی زندانيان و معرفی توانمندیهای خلاقانه آنان به منظور ایجاد انگیزه  و ترغیب آنان در تأمین بخشی از مخارج خانواده خویش با عرضه محصولات تولید شده می باشد و تولید اینگونه صنایع نه تنها در غنی سازی اوقات فراغت زندانیان و کاهش رفتارهای پرخطر و ناهنجاری های داخل زندان نقش بسیار موثری را ایفاء می کند، بلکه درانگیزه بازگشت شرافتمندانه به جامعه و افزایش خودباوری آنان نیز تأثیرگذار خواهد بود. استقبال خوب مردم شهر در روز اول از نکات قابل توجه این نمایشگاه بوده و آثار ارائه شده در این نمایشگاه از ابتدایی ترین وسایل و امکانات موجود در داخل زندان ساخته شده و ابزار آلات صنعتی خاصی استفاده نشده است. نمایشگاه صنایع دستی شهرستان سبزوار از تاریخ ۹ بهمن لغایت ۲۵ بهمن در دو نوبت صبح و عصر پذیرای عموم می باشد .

 2

سبزوار1

4

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*