اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / افتتاح کارگاه اشتغال و حرفه آموزی زندانيان شهرستان قوچان

افتتاح کارگاه اشتغال و حرفه آموزی زندانيان شهرستان قوچان

در راستای سیاستهای بلند مدت سازمان به منظور توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در بین زندانيان و سوق دادن آنان به فراگیری و کسب حرفه مناسب جهت ایجاد اشتغال و حرفه آموزی پس از آزادی ، با برنامه ریزی انجام شده اولین کارگاه نيز افتتاح گردید.

به گزارش روابط عمومي زندان قوچان در راستای سیاستهای بلند مدت سازمان به منظور توسعه و ترویج آموزش های فنی و حرفه ای در بین مددجویان و سوق دادن آنان به فراگیری و کسب حرفه مناسب جهت ایجاد اشتغال و حرفه آموزی پس از آزادی ، با برنامه ریزی انجام شده و در اجرای تاکید مدیر کل زندانهاي استان در خصوص ایجاد کارگاه ، اولین کارگاه چند منظوره اشتغال و حرفه آموزی زندانيان با حضور ریاست دادگستری ، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب ، رییس و جانشین اداره اطلاعات شهرستان و جمعی از میهمانان و مسئولین شهرستان افتتاح گردید.

در ابتدای این مراسم و پس از تلاوت آیاتی چند ازکلام الله مجید ، بیات ریاست زندان هدف از راه اندازی کارگاه مذکور در پوسته میانی زندان را تجمیع و افزایش رشته های کارگاهی بیان کرد . قوچ4 قوچ2

درادامه حسینی ، ریاست دادگستری نیز با تقدیر و تشکر اززحمات ریاست و سایر همکاران اداره زندان درزمینه افتتاح این کارگاه  خاطر نشان کرد که : ازآنجایی که درآموزه های دینی و مکتب اسلامی ما هدف ازخلقت انسان رسیدن به سعادت و رستگاری بوده به جرات می توان گفت آنچه که ما در بازدید و افتتاح این کارگاه شاهد هستیم حرکت به سوی این هدف واجرای واقعی اصلاح و تربیت زندانيان است که یکی از این راههای اصلاحی ایجاد اشتغال برای آنان چه درزندان و دردوران تحمل حبس و چه پس از رهایی از حبس خواهد بود.و این امر جز در سایه همدلی و همکاری همه دستگاه های اجرایی علی الخصوص عزم جدی دولت درحمایت از تولیدات داخلی و مبارزه با قاچاق کالا محقق نخواهد شد . ایشان در خاتمه به همراه سایر میهمانان به بازدید از تولیدات درکارگاه های اشتغال و حرفه آموزی در اندرزگاه های مردان و زنان پرداختند . لازم به ذکر است درکارگاه مذکور هنرهای خیاطی ، تولید کیف و کفش ، جوراب بافی و روپوش اتاق عمل تولید و در سطح شهرو مرکز استان به فروش میرسد.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content