صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / پانزدهمین جشن گلریزان خراسان رضوی همزمان با میلاد با سعادت امام حسن مجتبی ع با هدف کمک به زندانیان جرائم غیرعمد و كمك به خانواده هايشان با حضور جمعی از خیرین و نیکوکاران و مسئولان ارشد استان در تالار نور مشهد برگزار شد.

پانزدهمین جشن گلریزان خراسان رضوی همزمان با میلاد با سعادت امام حسن مجتبی ع با هدف کمک به زندانیان جرائم غیرعمد و كمك به خانواده هايشان با حضور جمعی از خیرین و نیکوکاران و مسئولان ارشد استان در تالار نور مشهد برگزار شد.

قائم مقام تولیت آستان قدس و عضو هیئت مدیره ستاددیه کشور در جشن گلریزان مشهد : ستاددیه خراسان رضوی یکی از فعالترین ستاد های استانی است / رئیس کل دادگستری استان:جمعیت زندانهای استان در ۲۰ ماه اخیر ۱۰ درصد کاهش داشته است. 

به گزارش پايگاه اطلاع رساني استان خراسان پانزدهمین جشن گلریزان مشهد شامگاه سه شنبه یکم تیر ماه با استقبال بسیار خوب مردم برگزار شد .

2

 رئیس کل دادگستری استان خراسان طی سخنانی اعلام کرد : جمعیت زندانیان استان در دوره ۲۰ ماهه اخیر با تدابیر و  تلاش های انجام شده نسبت به دوره قبل ۱۰ درصد کاهش داشته. مظفری با اشاره به عوامل مؤثر در این کاهش افزود: تصویب دائمی قانون بیمه اجباری شخص ثالث و تغیرات مثبت در آن و همچنین تدابیر اتخاذ شده در خصوص دادخواست های مطالبه مهریه در استان باعث کاهش چشمگیر دو گروه از زندانیان غیر عمد شامل محکومین به دیه تصادفات و مهریه شده است .

_DSC2253

 در ادامه این مراسم قائم مقام تولیت استان قدس و عضو هیأت مدیره ستاددیه کشور طی سخنانی اعلام کرد : برکات معنوی اين فعاليت بسیار ارزشمند است . وی در ادامه افزود : با توجه به مسئولیت در هیأت مدیره ستاددیه ، شاهد هستیم که استان خراسان رضوی یکی از فعالترین ستاد های استانی در سطح کشور است و آزادی بیش از ۹۰۰ نفر در سال گذشته نمود این فعالیتهاست و جا دارد از ۳ ركن اصلي مدیریت سازمان های مرتبط با ستاد ، مديرت اداره کل زندان هاي استان،  دادگستری ، و کمیته امداد تقدیر گردد .

_DSC2281

جواد غفاریان طوسی مدير عامل ستاد ديه اظهارکرد: کمک به زندانیان نیازمند مربوط به جرایم غیرعمدی است و ریالی به جرایم عمدی کمک نخواهد شد وي افزود گروه تحقیق زندانيان جرائم غيرعمد و خانواده هاي  نيازمند در مشهد مقدس از خدام حرم مطهر رضوی هستند و به صورت افتخاری به ستاد دیه کمک می کنند.

وي با اشاره به تعداد زندانیان آزاد شده توسط این مرکز اذعان کرد: از ابتدای سال ۸۰، بیش از هفت هزار نفر که مبلغ بدهی این زندانیان بیش از ۲۶۴ میلیارد تومان بوده است، توسط ستاد دیه استان آزاد شده اند.

ادامه داد : از ابتدای سال  تا ۲۵ خرداد سال ۹۵تعداد ۱۹۱ نفر زندانی نیازمند طعم آزادی را چشیده اند که در مقایسه با مدت مشابه این تعداد افزایش داشته است.

غفاریان به تعداد زندانیان نیازمند استان خراسان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۶۰۵ نفر مرد و ۷ زندانی نیازمند خانم در استان خراسان داریم که ۳۶ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای آزادی این زندانیان مورد نیاز است ، از تعداد ۶۱۲ زندانی نیازمند جرایم غیر عمد استان، ۱۱۵ نفر محکومین دیه در تصادفات و اتفاقات کارگاهی، ۱۳۵ نفر محکومین مهریه و نفقه، ۳۴۹ نفر محکومین مالی غیر کلاهبرداری هستند .

وی با اشاره به کمک ۱ میلیارد ۶۹۸ میلیونی تومان مردم در سال ۹۴ گفت : امیدواریم در سال جاری با كمك ۱ ميليارد و ۶۹ ميليون تومان تا كنون با مشاركت زندانهاي مشهد-درگز-سبزوار-قوچان بتوانیم بیشترین تعداد زندانیان نیازمند را آزاد کنیم .

_DSC2295 _DSC2262

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content