صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت ماه محرم الحرام در زندان تایباد

اعطای مرخصی به زندانیان به مناسبت ماه محرم الحرام در زندان تایباد

همزمان با ایام تاسو عا و عاشورای حسینی با همکاری مقامات قضایی تعداد ۲۵۰ زندانی واجد الشرایط شهرستان تایباداز مرخصی ۵ روزه ایام محرم بهره مند شدند.
به گزارش روابط عمومی زندان تایباد علی بیات رئیس زندان با اشاره به تاثیر اعطای مرخصی به زندانیان در مناسبت‌های مختلف ملی و مذهبی تصریح کرد: شرکت زندانیان در مراسم عزاداری امام حسین (ع) موجب ایجاد یک تغییر و تحول درونی در آنان شده که تاثیر بسزایی در سهولت فرایند اصلاح و تربیت دارد.
وی با اشاره به اقدامات و اجرای برنامه‌های فرهنگی زندان‌ در ایام عزاداری حسینی از قبیل تعزیه‌خوانی و سینه زنی و نوحه خوانی اظهار داشت : این قبیل برنامه‌ها در کنار اعطای مرخصی به زندانیان کمک شایانی در رابطه با تقویت باورهای دینی آنان نموده و مانع بسیاری از کجروی‌ها و ایجاد آرامش معنوی در آنان می‌گردد.
بیات در ادامه با اشاره به جنبه‌های مادی اعطای مرخصی به زندانیان خاطرنشان کرد: قطعا کاهش مقطعی جمعیت کیفری در کاهش هزینه های بهداشتی و درمانی زندان‌ها بسیار موثر بوده و عامل مهمی در صرفه جویی از بیت المال بشمار می رود.

وی در ادامه از حسن توجهات دستگاه قضایی شهرستان و دادستان شهرستان به دلیل  اعطای مرخصی به زندانیان و حسن توجه آنها به این زندان  تقدیر و تشکر کرد.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content