اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برگزاری کلاس باروری سالم ویژه همسران مددجویان زندان تایباد

برگزاری کلاس باروری سالم ویژه همسران مددجویان زندان تایباد

با توجه به اهمیت مراقبت پیش از بارداری جهت پرورش نوزادان سالم به جامعه  ، جلسه  آموزشی جهت همسران مددجویان با تلاش مددکاری زندان تایباد وهمکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان تایباد در محل نمازخانه زندان برگزار گردید.

 به گزارش روابط عمومی زندان تایباد مالک کارشناس بهداشت گفت: متاسفانه در تعدادی از مادران،بدون انجام مراقبت قبل از بارداری و برنامه ریزی خاص،بارداری اتفاق می افتد و چه بسا ممکن است خانمی با داشتن سابقه ی بیماری های مزمن کنترل نشده و پر خطر مانند: فشار خون بالا،دیابت،صرع، بیماری های قلبی کلیوی و… باردار گردد و طی بارداری با تشدید و عود این بیماریها مواجه شود که خطرات جبران ناپذیری را بر سلامت مادر و جنین بدنبال دارد .

علی بیات در این خصوص افزود : مکتب انسان ساز اسلام از دیرباز بر روابط سالم و مهرآمیز والدین با یکدیگر تأکید داشته، در روایات فراوانی نیز رفتار صحیح و مناسب پدر و مادر با کودک بسیار با اهمیت دانسته شده است. قلمرو وسیع این طرز تلقی حتی دوران قبل از تولد را نیز در بر می گیرد.پدر و مادر، اگر خود دارای ثبات نظر، آرامش روحی و دوستی باشند و هرگونه کینه و خشونت را از خود دور سازند، در ایجاد آرامش روحی فرزند و دلبستگی او به خانه و خانواده، کمک کرده اند. بسیاری از کودکان منحرف و کسانی که در بزرگسالی به جرمهای سنگین رو می آورند، به خاطر نبود آرامش در خانواده آنهاست.

img_6144

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content