اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / زندانیان دیه چشم به راه گلریزان ماه مبارک/برگزاری جشن گلریزان جرائم غیرعمد در مشهد برگزار شد .

زندانیان دیه چشم به راه گلریزان ماه مبارک/برگزاری جشن گلریزان جرائم غیرعمد در مشهد برگزار شد .

شانزدهمین جشن گلریزان در راستای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به همت ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند در مشهد صورت پذیرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای خراسان رضوی شانزدهمین جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شامگاه اول تیرماه، همزمان با بیست و هفتمین روز از ماه مبارک رمضان در تالار نور مشهد با حضور مسئولان و مردم خیراندیش برگزار شد.

در آئین برگزاری این جشن حجت الاسلام علی مظفری، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی با بیان اینکه یکی از وظایف نظام و حکومت اسلامی فراهم کردن شرایط آزادی برای زندانیان جرائم غیرعمد است، افزود: از لحاظ ضوابط و قوانین، مصرف پول از بیت المال دارای شرایط خاص خود است. وی در ادامه تشریح کرد: امکان آزادی برای افرادی که به دلیل اشتباهات غیرعمدی خود زندانی شدند، از طریق بیت المال وجود ندارد، بنابراین مشکلات مالی زندانیان جرائم غیرعمد با تعاملاتی بین مؤمنان و مسلمانان و برگزاری این گونه جلسات حل خواهد شد.

در این مراسم علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی اظهار کرد: رمضان، ماه میهمانی خداست و همه ما در این ماه از سفره مهربانی خداوند بهره می بریم و از صفات خدا درس می آموزیم. وی با بیان اینکه در کار خیر حجم و اندازه مهم نیست، ادامه داد: نیت خیر، رضایت خدا و شادی دل انسان ها را در پی دارد که این امر حائز اهمیت است، بنابراین باید ظرفیت و زمینه ای ایجاد شود تا هر فرد به مقداری که می تواند در این کار خیر سهیم شود.

بختیاری قائم مقام تولیت آستان قدس رضوی نیز در این مراسم گفت: ستاد دیه ماموریت دارد برای آزادی زندانیان مالی غیرعمد و عزیزانی که خانواده آنها دچار مشکل هستند تلاش کنند و اگر همراهی مردم نباشد ستاد دیه در انجام وظیفه خود برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد موفق نخواهد بود .

گفتنی است؛ در شانزدهمین جشن گلریزان خراسان رضوی که در تالار نور مشهد با حضور جمعی از نیکوکاران برپا شد در کنار کمک های مسئولین و مردمی نماینده ولی فقیه در استان به میزان یک میلیارد ریال به آزادی زندانیان جرائم مالی در این استان کمک کردند .

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*