اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / برگزاری مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای خراسان رضوی به میزبانی زندان نیشابور

برگزاری مسابقات قرآنی کارکنان زندانهای خراسان رضوی به میزبانی زندان نیشابور

بیست و چهارمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان مرد و بیستمین دوره مسابقات قرآنی کارکنان زن زندانهای استان به میزبانی زندان نیشابور در اردوگاه شهید رجایی برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان خراسان رضوی ، مسابقات قرآنی کارکنان مرد و زن زندانهای استان با حضور ۶۶ نفر از زندانهای تابعه در رشته های حفظ ، اذان ، قرائت و درک مفاهیم برگزار و با یکدیگر به رقابت پرداختند. پس از بررسی امتیازات از سوی هیات داوران ، در بخش برادران حفظ ۲۰ جزء جعفر علیپور از مشهد ، حفظ یک جزء محمد لطفی از کانون اصلاح و تربیت مقام نخست را کسب نمودند . در رشته درک مفاهیم محمد طوفانی از اداره کل ، مجتبی خلیلی از چناران و مرتضی نهاردانی از سبزوار ، در رشته اذان روح اله سازور از تربت حیدریه ، علی محمدی از مشهد و سید محمد میرباقری از چناران و در رشته قرائت احمد حسینی از تربت حیدریه ، حمید رضا حیدری از درگز و حسن حیدری فر از مشهد مقامهای اول تا سوم را کسب نمودند . همچنین در بخش خواهران رشته حفظ یک جزء زهرا خوانچه زر مقام اول از تربت جام ، حفظ پنج جزء فاطمه رستمی مقام سوم از تربت جام و حفظ ۲۰ جزء ربابه درودی از مشهد مقام نخست را کسب نمودند . در رشته درک مفاهیم زهرا سالاری از تربت جام ، معصومه رمضانزاده از تربت حیدریه و فریبا حاتم پور از مشهد ، در رشته ترتیل نسیم کاظم تمیمی ، انسیه پیرمغان و طاهر خوجه به ترتیب مقامهای اول تا سوم را کسب نمودند.

در مراسم اختتامیه که با حضور حجه الاسلام یعقوبی ، امام جمعه نیشابور ، حجه الاسلام رحیمی نماینده ولی فقیه در سپاه بسیج نیشابور ، حجه الاسلام زارعی، عقیدتی سیاسی تیپ ۲۱ امام رضا(ع)، نوری آذر کارشناس علوم قرآنی اداره کل و ناظر مسابقات ، مسئولین زندان و شرکت کنندگان در مسابقات قرآنی برگزار شد . حجه الاسلام لزگی ، نماینده اداره فرهنگی و تربیتی ضمن ارائه گزارشی از مسابقات قرآنی کارکنان استان، میزان مشارکت کارکنان در این همایش قرآنی را مطلوب توصیف نمود و افزود: در سطح زندانهای استان ما شاهد رشد و ارتقای کیفی رشته های مختلف قرآنی در سطح کارکنان هستیم .

حجه الاسلام یعقوبی ، امام جمعه نیشابور نیز طی سخنانی با اشاره به آیات قرآنی از این کتاب وحی و جایگاه آن در زندگی انسان و مصون و مقاوم سازی انسانها در مقابل تهدید ها و آسیب های جامعه نام برد و  بیان داشت: در مقابل این تهدیدها باید به قرآن پناه برده تا از گزند آسیب ها دور ماند .اهدای لوح تقدیر و جوایز برترین های رشته های قرآنی و تندیس و لوح تقدیر روسای زندانها بخش پایانی مراسم بود .

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*