اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلي / افتتاح نمایشگاه عرضه تولیدات صنایع دستی زندانیان زندانهای خراسان رضوی در شهرستان قوچان

افتتاح نمایشگاه عرضه تولیدات صنایع دستی زندانیان زندانهای خراسان رضوی در شهرستان قوچان

به گزارش روابط عمومی زندان قوچان به مناسبت روز حمایت از صنایع کوچک و به منظور اجرای بهینه برنامه های ستاد کاهش آسیب رفتارهای پرخطر و در راستای ایجاد فرصت های شغلی مناسب و فراهم نمودن شرایط خود اشتغالی زندانیان به منظور کسب درآمدی متعارف برای بهبود وضعیت معیشتی خانواده آنها با پیگیری های صورت گرفته و مساعدت حوزه معاونت سلامت ، اصلاح و تربیت اداره کل زندانهای استان اولین فروشگاه و نمایشگاه عرضه محصولات صنایع دستی زندانیان زندانهای استان در محل دائمی نمایشگاه صنایع دستی زندانیان زندان قوچان افتتاح گردید . در آیین افتتاح این نمایشگاه که با حضور قامتی فرماندار ، آذری دادستان دادسرای عمومی و انقلاب ، رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا ، جمعی از مسئولین و روسای ادارات شهرستان ، کارآفرینان برتر استانی برگزار گردید محصولاتی از صنایع دستی زندانیان شامل گلیم ، تابلو فرش ، کیف و کفش ، پوشاک و . . . در معرض بازدید عموم قرار گرفت .

در این مراسم آذری دادستان شهرستان در سخنانی خاطر نشان کرد : هدف مجموعه قضایی شهرستان و ریاست زندان ایجاد شرایط مطلوب اصلاحی و تربیتی و فراهم کردن زمینه آموزش و خود اشتغالی برای زندانیان بوده تا اینکه زندانی در حال تحمل حبس بتواند از تسهیلات بوجود آمده جهت کسب درآمد برای خود وخانواده استفاده نموده و بازگشت سعادتمندانه ای به سوی جامعه داشته باشد .

در خاتمه دکتر قامتی فرماندار شهرستان نیز ضمن تقدیر و تشکر از زحمات دادستان و رئیس زندان در برگزاری این نمایشگاه آن را نقطه عطفی در جهت توسعه برنامه های اشتغال محور در سطح شهرستان دانست .

شایان ذکر است طبق برنامه ریزی انجام شده و هماهنگی با اداره صنعت و معدن و اتاق اصناف شهرستان مقرر گردید تعدادی غرفه رایگان چهت شرکت و ارائه صنایع دستی زندانیان در نمایشگاه شهریور ماه شهرستان قوچان به زندان واگذار گردد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*