اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / برای اولین بار: گردهمایی مسابقات قرآنی کارکنان سازمان زندانها همزمان در سه مقطع مرد،زن وسربازان وظیفه

برای اولین بار: گردهمایی مسابقات قرآنی کارکنان سازمان زندانها همزمان در سه مقطع مرد،زن وسربازان وظیفه

بیست و دومین مسابقات قرآنی کارکنان مرد و زن  و ششمین دوره مسابقات قرآنی سربازان وظیفه به میزبانی اداره کل فرهنگی و تربیتی سازمان زندانهای کشور در کنار مضجع مطهر امام رضا(ع) در حال برگزاری می باشد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان خراسان رضوی برای اولین بار مسابقات قرآنی در سه مقطع کارکنان زن و مرد ، سربازان وظیفه سازمان زندانهای کشور با حضور بیش از ۳۰۰ نفر شرکت کننده در رشته های حفظ ، قرائت ، مفاهیم ، ترتیل و اذان از شنبه سیزدهم آبانماه برگزار و با یکدیگر به رقابت پرداختند .

شایان ذکر است این مسابقات با حضور داوران بین المللی محمدرضا پور زرگری ، محمد عباسی ، عباس امام جمعه ، بهروز یاریگل و محمد رضا جنتی قضاوت خواهد شد و همچنین در آئین افتتاحیه مدعوین  حجت الاسلام راشد یزدی ،جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور به ایراد سخن پرداختند .

حجت الاسلام راشد یزدی بیان کرد: برجسته ترین رکن عبادت خدمت به مردم است و کارکنان زندان پرستاران ارزشمندی هستند که خدمات اصلاحی و تربیتی به قشر آسیب دیده اجتماع ارائه می دهند چه ارزشمندتر از این که خدمت رسانی در سایه پربرکت قرآن کریم باشد .

جولایی مدیر عامل ستاد دیه کشور به نقل از شهید لاجوردی :  نگاه زندانبان باید عمیق و نافذ تر از یک روانکاو ، اخلاقش فراتر از یک پدر دلسوز و قدرتش مساوی و منطبق با قانون باشد ، برگزاری مسابقات قرآنی که محافل انس با نور الهی است و به غنی سازی سرشت انسان کمک شایانی دارد افزود : زندانبانان روشن کننده ره گم شدگان بوده و مسئولیت بسیار سنگینی بر عهده داشته که چه بهتر چراغ این راه انس با قرآن باشد .

حجت الاسلام محمد محسن ربانی دبیر مسابقات و معاون اداره کل فرهنگی تربیتی سازمان زندانهای کشور در تشریح خبر اعلام کرد : این مسابقات در سطح زندانهای کشور با حضور سیصد نفر شرکت کننده طی ۵ روز متوالی از سیزدهم لغایت هفدهم آبانماه برگزار خواهد شد .

 وی اظهار کرد : بسیاری از زندانیان و کارکنان مشغول حفظ قرآن هستند  و زندانها بیشترین ذخیره ارزشمند نخبه قرآنی را در سطح دستگاههای زیر مجموعه قوه قضائیه را دارا می باشد .

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*