اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برای اولین بار در سطح زندانهای کشور:راه اندازی اولین آسایشگاه ویژه مددجویان دیابتی در اردوگاه چناران

برای اولین بار در سطح زندانهای کشور:راه اندازی اولین آسایشگاه ویژه مددجویان دیابتی در اردوگاه چناران

به گزارش روابط عمومی اردوگاه چناران علیرضا مهدویان منش مدیر اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان در مراسم بهره برداری این آسایشگاه گفت : هدف از راه اندازی این آسایشگاه جلوگیری از ایجاد عوارض این بیماری و همچنین کنترل آن در مورد مددجویانی است که دچار مشکلات ناشی از دیابت شده اند، می باشد .

مدیر اردوگاه افزود:  همانگونه که در شهرها مراکز دیابت به کمک بیماران دیابتی آمده و موفقیت های چشمگیری در کنترل دیابت در جامعه کسب کرده است در داخل زندان نیز به دلیل آسیب پذیری بیشتر مددجویان، نیاز به درمان گروهی بیشتر احساس شده که تا کنون مغفول مانده است.

وی در ادامه اظهار داشت: برای اولین بار در سطح زندانهای کشور اختصاص یک اندرزگاه در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان مخصوص این بیماران با رعایت رژیم غذایی دیابتی و چکاپ منظم توسط تیم درمانی، نقطه عطفی در جهت پایش و ارزیابی و کنترل در سطح زندانهای کشور می باشد که امید است به عنوان خدمتی کوچک، گامی در راستای اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان باشد.

شایان ذکر است: در این آسایشگاه  پزشک، کارشناس تغذیه، کارشناس تربیت بدنی و روانشناس بصورت روزانه و مستمر به ارائه خدمات به مددجویان دیابتی می پردازند .

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*