صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / آغاز به کار رسمی مرکز یادگیری محلی در زندان نیشابور

آغاز به کار رسمی مرکز یادگیری محلی در زندان نیشابور

همزمان با فرارسیدن دهه مبارک فجر، مرکز یادگیری محلی با حضور مسئولین اداره آموزش و پرورش و رئیس اداره سوادآموزی بطور رسمی در زندان نیشابور آغاز به کار نمود.

به گزارش روابط عمومی زندان نیشابور، در این مراسم ، محمدرضا رجبی , رئیس زندان ضمن تشریح فعالیتهای فرهنگی و تربیتی در زندان ، هدف از اجرای برنامه های آموزشی در زندان را اصلاح و تربیت مددجویان و کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه عنوان نمود و افزود: بر اساس تفاهم نامه موجود بین سازمان زندانها و معاونت سوادآموزی وزارت آموزش و پرورش مرکز یادگیری محلی با پیگیری های صورت گرفته در زندان نیشابور بصورت رسمی آغاز به کار نموده که وظایف این مرکز بسیار فراگیر است و می تواند کمک شایانی به سبک زندگی مددجویان و خانواده های آن نماید . رئیس زندان یکی از اولویت های مهم در زندان را حوزه آموزشی بیان نمود و افزود: با حضور کارشناسان ، مربیان آموزشی و مبلغین دفتر تبلیغات اسلامی در بحث آموزش نماز , احکام شرعی , قرآن آموزی و حوزه های ورزشی و هنری اقدامات مطلوبی صورت گرفته و با تعاملات موجود با مراجع قضایی شهرستان مددجویانی که حضور فعال را حوزه های فرهنگی و آموزشی را داشته در بحث امتیازات مرخصی و .. در اولویت قرار خواهند گرفت .

حجه الاسلام ساجدی فرد، مسئول فرهنگی و تربیتی زندان نیز طی سخنانی با بیان اینکه با شروع به کار مرکز یادگیری محلی در زندان نیشابور بصورت قوی تر در حوزه اصلاح و تربیت زندانیان گام خواهیم برداشت گفت: اولویت اصلی در بحث فرهنگی و تربیتی ، آموزش های قرآنی، سوادآموزی و فراگیری مهارتهای اساسی زندگی می باشد. وی گفت: از زمان تاسیس دارالقرآن در این زندان، تاثیر معجزه آسای قرآن در فکر و اندیشه مددجویان به گونه ای بوده که از تعداد ۱۱۰۰ نفر ورودی به دارالقرآن، تعداد ۱۵ نفر بازگشت مجدد به زندان داشته است و از سویی فراگیری آموزه های قرآنی باعث شده شخص مددجو راحتر تحمل حبس نموده و خانواده های آنان نیز رضایت لازم را از تغییر در رفتار و ارائه این خدمات داشته اند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*