اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / نشست هم اندیشی روحانیون حوزه علمیه شهرستان چناران در اردوگاه استان برگزار شد

نشست هم اندیشی روحانیون حوزه علمیه شهرستان چناران در اردوگاه استان برگزار شد

روحانیون حوزه علمیه شهرستان چناران طی نشستی پیرامون برنامه هاي اصلاحی، تربیتی وآگاهی بخشی معنوي مددجویان با مسؤولین اردوگاه استان به بحث و گفتگو پرداختند.

به گزارش روابط عمومی اردوگاه حرفه آموزي و کاردرمانی استان، در این نشست حجت الاسلام لزگی رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهاي خراسان رضوي با اشاره به نقش تربیتی روحانیون اظهار داشت:حضور روحانیون در زندانها و انجام جلسات آموزشی چهره به چهره با مددجویان تاثیر بسزایی بر آرامش روانی مددجویان دارد.

وي در ادامه افزود: بهسازي احوال مددجویان جهت بازگشت شرافتمندانه به جامعه یکی از اهداف اصلی سازمان زندانهاست که امیدواریم با حضور روحانیون حوزه و تقویت باورهاي دینی محقق گردد. حجت الاسلام لزگی خاطر نشان کرد: تعمیق آموزه هاي ناب دینی و آشنا سازي مددجویان با سیره عملی ائمه معصومین (ع) مرهون تلاشهاي ارزنده روحانیون می باشد که در خط مقدم اصلاح و تربیت زندانها مشغول به خدمت می باشند.

رییس اداره فرهنگی زندانهاي استان تصریح کرد: در نظام زندانبانی اسلامی همواره تمام تلاش و کوشش مسئولین بر مبناي حفظ کرامت انسانی و هدایت مددجویان به مسیر سلامت رفتاري، گفتاري و نقش روحانیون به عنوان مبلغ و هدایتگر بیش از همه مورد توجه است .

در ادامه نشست حجت الاسلام والمسلمین ذاکر مدیر حوزه علمیه چناران در سخنانی با اشاره به شیوه هاي رفتاري تعلیم و تربیت اسلامی، استفاده از متخصصین دینی در زندانها را براي احیاء امر تربیتی مهم دانست و بر ضرورت توجه به نیازهاي معنوي مددجویان، نهادینه سازي امر به معروف و نهی از منکر و اجراي برنامه هاي فرهنگی با اولویت بر اقامه نماز جماعت و آموزش قرآن تأکید کرد.

گفتنی است در  این نشست مقرر شد ۸ نفر از روحانیون حوزه جهت اقامه نماز جماعت ظهر و عصر به اردوگاه استان اعزام شوند.

 

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*