اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / رشد ۴برابری آزادیهاي مشروط در اردوگاه حرفه آموزي و کاردرمانی استان

رشد ۴برابری آزادیهاي مشروط در اردوگاه حرفه آموزي و کاردرمانی استان

علیرضا مهدویان منش مدیر اردوگاه استان با قدردانی از تعاملات مسؤولین قضایی استان و شهرستان ها، مددکاران و کارشناسان حوزه قضایی اردوگاه، از رشد ۲۹۳ درصدي آزادیهاي مشروط در اردوگاه استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اردوگاه حرفه آموزي و کاردرمانی استان در راستاي اجراي دستور العمل ساماندهی و کاهش هدفمند جمعیت کیفري ریاست قوه قضاییه، با پیگیري هاي مستمر مدیر، مسؤولین و پرسنل قضایی اردوگاه در سال ۹۶ تعداد ۷۴۲ نفر مددجوي واجد الشرایط با استفاده از ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی (آزادي مشروط) آزاد و به آغوش خانواده هاي خودبازگشتند.

مدیر اردوگاه حرفه آموزي و کاردرمانی استان گفت: تعداد افراد آزاد شده با استفاده از ماده ۵۸ قانون مجازات اسلامی در مدت مشابه سال قبل تعداد ۱۸۷ نفر بود که این رقم در سال جاري به ۷۴۲ نفر رسید و شاهد رشد ۴ برابري آن هستیم که نقش بسزایی در کاهش جمعیت کیفري اردوگاه داشته است.

وي با بیان اینکه هدف از زندانبانی اسلامی بازگشت سعادتمندانه مددجویان به جامعه است خاطر نشان کرد:کاهش جمعیت کیفري در زندانها موجب کاهش آسیب هاي اجتماعی در جامعه است و به تبع آن پیشگیري از هزینه هاي سنگین ناشی از افزایش جمعیت کیفري را به همراه دارد.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*