اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / دیدار نوروزی مسئولین زندان با رئیس دادگستری ، دادستان و دادیاران و برخی قضات شعبات دادگستری شهرستان نیشابور

دیدار نوروزی مسئولین زندان با رئیس دادگستری ، دادستان و دادیاران و برخی قضات شعبات دادگستری شهرستان نیشابور

همزمان با سال نو و در راستای تعامل بیشتر با مراجع قضایی شهرستان ، ریاست زندان به همراه جمعی از مسئولین واحدها با حضور در دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان با رئیس دادگستری ، دادستان و تعدادی از دادیاران و قضات شعبات دادسرا و دادگستری دیدار نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان نیشابور ، محمد رضا رجبی رئیس زندان در دیدار با رئیس دادگستری شهرستان ضمن تبریک سال نو، به تعامل خوب بین زندان و مراجع قضایی اشاره نمود و افزود : با پیگیری های انجام شده بحث بلاتکلیفی زندانیان کاهش و از سویی با برگزاری جلسات منظم شورای طبقه بندی موجب بررسی بیشتر درخواستهای قضایی زندانیان شده و از سویی اعطای مرخصی پایان حبس ، آزادی مشروط و تخفیف و تقلیل مجازات مددجویان واجد شرایط موجب کاهش جمعیت کیفری زندانیان نیز گردیده است. وی با توجه به کمبود فضای کنونی زندان و با عنایت به حضور رئیس دادگستری در جلسات استانی و شهرستان خواستار پیگیری در بحث ساخت زمین زندان جدید شد.

حکمتی فر ، رئیس دادگستری شهرستان نیشابور ضمن خیر مقدم به حضور میهمانان ، بر لزوم تعامل بیشتر با معاونت استانداری و فرمانداری شهرستان ، نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیشابور در خصوص پیگیری ساخت زمین زندان جدید توصیه هایی ارائه نمودند .

همچنین مسئولین زندان با دادستان نیز نشست مشترکی برگزار که در این جلسه در خصوص بحث تعلیق بصورت مشروط و نیز مجازات های جایگزین حبس بحث و تبادل نظر شد، که دادستان اعلام نمودند طی برنامه ریزی صورت گرفته به قضات ابلاغ شده که در سال جاری بایستی صدور مجازاتهای جایگزین پررنگ تر شود و از طرفی هم از تعلیق بصورت مشروط بیشتر استفاده شود. گفتنی است دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بر حضور خود و نیز دادیار ناظر در زندان در بحث بررسی درخواستهای زندانیان و تسهیل در اعزام به زندان باز و کاهش جمعیت کیفری زندان تاکید و قول مساعد داد.در ادامه مسئولین زندان با حضور در شعبات دادگستری با جمعی از قضات و دادیاران دادسرا و دادگستری نیز دیدار نمودند.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*