اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / در بازدید نوروزی دادستان ، رئیس دادگستری و قضات حوزه قضایی تربت حیدریه و دادستان و جمعی از قضات خواف از زندان عنوان ‏شد

در بازدید نوروزی دادستان ، رئیس دادگستری و قضات حوزه قضایی تربت حیدریه و دادستان و جمعی از قضات خواف از زندان عنوان ‏شد

به گزارش روابط عمومی زندان تربت حیدریه اعزام به مرخصی تعداد ۷۴۲  نفر از زندانیان زندان تربت حیدریه انجام شد .  ابراهیم زاده رئیس دادگستری شهرستان ضمن تبرک سال نو گفت : همانند تغییر فصل از زمستان به بهار شاهد تغییر  بهار گونه  رفتار و اخلاق مددجویان نیز باشیم و اثرات این تغییر در هنگام آزادی مددجویان نیز همراه آنان باشد.

وی با بیان اینکه  خوشبختانه در این شهرستان تعامل خوبی بین زندان ومراجع قضایی در راستای کاهش جمعیت کیفری وجود دارد واین تعامل ارزشمند است افزود دستورالعمل جدید رییس قوه قضائیه گامی اساسی به منظور کاهش چشمگیر جمعیت کیفری زندان‌هاست  و در کنار هم بودن دستگاه قضا و زندان  بسیار با اهمیت و ضامن اجرای آن است و تمام پشتیبانی های لازم از اقدامات زندان صورت خواهد پذیرفت.

 رئیس دادگستری شهرستان با بیان اینکه بازدیدهای قضات اثر مستقیم بر تسریع روند رسیدگی به پرونده قضایی دارد افزود با هماهنگی هایی لازم ،  بازدید از زندان  با حضور تمام قضات حوزه های قضایی  از زندان  به صورت منظم صورت خواهد گرفت .

دکتر حسین مسرور نعیمی دادستان شهرستان با بیان اینکه  با اجراي سياستهاي كاهش جمعيت كيفري زندانها از جمله قانون مجازات اسلامی جدید در خصوص پیگیری وضعيت زندانيان تحت قرار ، تعلیق مجازات  ، آزادی مشروط و همچنين هماهنگي جهت حضور مداوم و گسترده قضات و مسئولين قضايي در زندان گامهاي موثري در تحقق اين مهم برداشته خواهد شد افزود : ابلاغ دستورالعمل جدید رییس قوه قضائیه گامی اساسی به منظور کاهش چشمگیر جمعیت کیفری زندان‌ها و تعامل بیشتر مسئولان زندان با دستگاه قضایی ضامن اجرای آن است.   وی متذکر شد: با توجه به اينكه زندگی جمعی تبعات منفی خود را در پی خواهد داشت، لذا از قضات می خواهیم تا جایی که امکان پذیر است، از معرفی افراد با جرائم سبک به زندان  خودداری زيرا اين امر ما را به اهداف سازمان زندانها يعني كاهش جمعيت كيفري زندانها نزديك مي كند.

عبدی مدیر زندان تربت حیدریه ضمن خیر مقدم به مسئولین دستگاه قضایی شهرستان  گفت :  تعامل خوب زندان  و قضات دادگستری موجب شده است تا برنامه ی اثر بخش در راستای کاهش آسیبهای فراروی زندان به تحقق رسیده و این مهم با حضور مستمر قضات دادگاه های  در زندان و رسیدگی به امور قضایی مددجویان به انجام خواهد رسید. وی با بیان اینکه با بخشنامه مرخصی نوروز  ، تعداد ۷۴۲  نفر از مددجویان به مرخصی نوروز اعزام گردیدند و این موضوع اثرات بسیار مثبتی بر روی فرد و خانواده وی خواهد داشت.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*