اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در شهرستان نیشابور

برگزاری جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد در شهرستان نیشابور

مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و کمک به خانواده های زندانیان نیازمند با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و خیرین در محل مسجد الهادی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان نیشابور ، در این مراسم و پس از اقامه نماز جماعت مغرب و عشاء و ضیافت افطار، حجه الاسلام اکبری مقدم، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب و رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان طی سخنانی ضمن خیر مقدم به کلیه میهمانان ، موفقیت کنونی انجمن حمایت را مرهون روحیه بالای تعاون و همیاری نوع دوستانه خیرین و مشارکت مسئولان شهرستانی و مجامع صنفی و صاحبان عرصه تولید و تجارت عنوان نمود.

وی تعداد زندانیان جرایم غیر عمد در زندان را ۷۳ نفر عنوان نمود که برای آزادی آنها یاری خیرین شهرستان را می طلبد. رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان با اشاره به نامه ۳۱ نهج البلاغه و با تاکید به دستگیری از نیازمندان جامعه، بالاخص مددجویان جرایم غیرعمد و خانواده های زندانیان نیازمند، بر ایجاد خیرات ماندگار و درآمد پایدار برای انجمن حمایت ، اشتغال زندانیان بالاخص مددجویان جرایم غیر عمد در کارگاهها و سایر مراکز خصوصی از سوی صاحبان شغل و حرفه، فرهنگ سازی وقف و خیرات در بین فرزندان و الگو گیری از پیشینیان و ترویج مسائل فرهنگی در بین جامعه و به ویژه خانواده های زندانیان تاکید نمود.

در ادامه شیبانی معاون استاندار و فرماندار نیشابور و از اعضای هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان طی سخنانی گفت: حبس زندانیان سرپرست خانوار بالاخص مددجویان جرایم غیر عمد سبب ایجاد ناهنجاریهای جدی برای جامعه خواهد شد که موجب آسیب جدی و تزلزل شخصیتی زندانی و خانواده آن شده در صورتیکه ایندسته از زندانیان بصورت غیرعمد و ناخواسته دچار اتفاق و سانحه شده اند که در یک معادله نابرابر و ناعادلانه خانواده زندانی به سختی آسیب می بیند . اهمیت تشکیل این جلسات ، حفظ آبروی زندانی و کرامت انسانی آنها به همت خیرین می باشد. بنابراین تقویت حمایتهای خیرین برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و تامین مایحتاج ضروری خانواده آنان، تاثیر بسزایی در کاهش آسیب ها و تهدیدات احتمالی پیش روی آنان ایفا می کند.

آخرین سخنران این جلسه همت آبادی مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان بوده که ضمن تشکر از حضور خیرین در این مراسم ، کمکهای این انجمن را تنها منوط به زندانیان جرایم غیر عمد و کمک به خانواده زندانیان نیازمند ندانسته و افزود : انجمن حمایت از زندانیان شهرستان، تلاش وافری در جهت کسب رضایت شکات بالاخص زندانیان قصاص و رضایت از خانواده مقتول نموده که در این راستا به توفیقات درخور توجهی دست یافته است.

لازم به ذکر است در پایان این مراسم ، مجموعا مبلغ ۶۷۸ میلیون و ۳۰۰ هزار ریال ، از سوی خیرین به آزادی زندانیان جرایم غیرعمد و خانواده های مددجویان نیازمند اختصاص یافت.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*