اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / سومین نشست کمیته اشتغال در زندان مرکزی مشهد

سومین نشست کمیته اشتغال در زندان مرکزی مشهد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی مشهد :سومین جلسه کمیته اشتغال زندان مرکزی مشهد به ریاست رئیس زندان مشهد و کارشناسان اداره اشتغال و کارآفرینی و مسئولین بنیاد تعاون زندان و استان برگزار گردید.

مدیر زندان مرکزی مشهد در ابتدای این جلسه با اشاره باینکه اشتغال زندانیان در حال تحمل كیفر و پس از آزادی یكی از موضوعات مهم، اساسی و از اولویتهای مهم ما می باشد، كه هم می تواند در كاهش آسیب های درون و بیرون زندان و در كاهش جمعیت كیفری نقش مؤثری داشته باشد، لذا هدف آن است كه دیدگاه های نظری، عملی و روانشناختی مشاوره شغلی و همچنین اثرات و نقش آن در كاهش آسیب درون زندان مورد ارزیابی قرار گیرد.

اندیشه کارشناسان ما در زندان ها نیز در راستای اعطای مشاوره شغلی و استقلال حرفه ای، مالی زندانیان این است که می توان با ارائه خدمات مشاوره شغلی زمینه ارتباط فرد را با جامعه جهت ایجاد فرصت های شغلی فراهم نمود.

لذا خدمات مشاوره ای در زمینه های مختلف، خصوصاً مشاوره شغلی در زندانها می تواند به عنوان یک اصل قلمداد و اثرات آن را در حین تحمل کیفر مددجویان و پس از آزادی آنان، مشاهده نمود.

هدف کلی این است که چگونه می توان برنامه ریزی راهبردی و مدیریت اشتغال مددجویان (گزینش، آموزش، اشتغال) را به گونه ای طراحی کرد که بتواند مستقیماً بر کاهش رفتارهای پرخطر جمعیت زندان، اثر گذار باشد.

اشجع مدیر زندان در ادامه به مصوبات جلسه مذکور اشاره نمود که از آن جمله ایجاد کارگاه شیرینی پزی در اندرزگاه نسوان خواهد بود که علاوه بر آموزش ،اشتغال مولد مددجویان را بدنبال خواهد داشت.همچنین راه اندازی کارگاه قلم زنی روی سنگ در اندرزگاه مردان نیز از دیگر مصوبات مهم میباشد.

تاکید بر بیمه مددجویان در کارگاههای آموزشی نیز از جمله مصوبات این جلسه بود.

Print Friendly, PDF & Email

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*