صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برگزاری ۱۱۸۱ ساعت آموزش فنی ‌و ‌حرفه ای در زندان سبزوار

برگزاری ۱۱۸۱ ساعت آموزش فنی ‌و ‌حرفه ای در زندان سبزوار

در راستای سیاست های سازمان جهت آموزش و توانمندسازی زندانیان و ایجاد  انگیزه در مسیر اشتغال مولّد، با پیگیری های بعمل آمده و  همیاری اداره فنی و حرفه ای شهرستان ،  یازده دوره آموزشی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ، محمد بسکابادی رئیس زندان سبزوار با اشاره به اهمیت برگزاری کلاس‌های آموزشی متنوع و کارآمد برای مددجویان ، اظهار داشت: خوشبختانه با تعامل خوبی که میان زندان و مرکز فنی و حرفه ای شهرستان سبزوار وجود دارد همواره شاهد گسترش برنامه های  حرفه آموزی در زندان می باشیم در همین راستا با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته از خرداد ماه سال جاری تا پایان آبان ماه، ۱۷۹ مددجو و ۱۸ نفر سرباز وظیفه این زندان در ۱۱ دوره کلاس فنی ‌و حرفه‌ای شرکت نموده‌اند.

وی اظهار داشت: این دوره ها شامل : برق ساختمان، بنای سفتکاری و کاشی، امداد و کمک های اولیه، زراعتکار گوجه فرنگی، جوشکاری قطعات، جوشکاری ساختمان، سیم کشی برق ساختمان، دوخت لباس نازک زنانه، آرایش و پیرایش زنانه، شیرینی پزی و خیاطی زنانه بوده که مورد استقبال مددجویان و سربازان قرار گرفته است.

ایشان فعالیت های حرفه آموزی در زندان را به عنوان یک مسئله مهم در بازپروری شخصیت زندانی نام برد و یادآور شد: در این دوره ها، زندانیان ضمن کسب مهارت صاحب شغل شده و در بازگشت سعادتمندانه به جامعه معیشت خود و خانواده را تأمین نمایند.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content