اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / تأکید مدیر کل زندانهای خراسان رضوی به بازاجتماعی نمودن زندانیان در بازدید از زندان نیشابور

تأکید مدیر کل زندانهای خراسان رضوی به بازاجتماعی نمودن زندانیان در بازدید از زندان نیشابور

مدیر کل زندانهای خراسان رضوی بصورت غیرمترقبه از زندان نیشابور بازدید نمود.

به گزارش روابط عمومی زندان نیشابور، جمشیدی مدیر کل زندانهای خراسان رضوی ، به همراه کاظمی دبیر اولویتهای ده گانه سازمان ،بصورت غیرمترقبه در روز جمعه از زندان بازدید و بصورت چهره به چهره به استماع مشکلات زندانیان پرداخت.

وی در ادامه از سایر قسمتهای اندرزگاههای مردان، نسوان، آسایشگاه سربازان وظیفه و ساختمان اداری بازدید و در نشست مشترک با ریاست زندان و مسئولین واحدهای اداری شرکت نمود.

در ابتدای جلسه رجبی رئیس زندان، ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از همراهی اداره کل در ارتباط با رفع مشکلاتی همچون تعمیر و نگهداری ابنیه و تاسیسات، ارتقای سطح بهداشت، زیباسازی اماکن، توسعه و ساخت قسمت اداری ، سالن ملاقات ، نمازخانه ، سرویس های بهداشتی و مواردی همچون کمبود فضای نگهداری و آموزشی، کمبود نیروی انسانی در برخی از واحدها همچون اجرای احکام، خودروی زندانی بر، ضرورت ساخت زندان جدید گزارشی ارائه نمود.

سپس مدیر کل زندانهای استان ضمن تبریک ایام ماه مبارک رجب، فلسفه وجودی سازمان زندانها را بحث اجرای مجازات حبس در زندان و از سویی اصلاح و بازاجتماعی نمودن زندانیان عنوان نمود و اجرای آن را منوط به ابزار و ایجاد بستر مناسب دانست.

جمشیدی بحث کمبود فضای آموزشی و میزان سرانه زندانیان و دور بودن زندانها از استانداردها و فرسودگی زندانها و از سویی نبود اعتبارات لازم را از چالش های موجود عنوان و تاکید کرد ؛ که نباید با وجود این مشکلات اقدامات اصلاحی و تربیتی در زندانها متوقف شده و می بایست از حداقل امکانات، حداکثر بهره برداری را داشت و انتظار می رود با وجود کمبود فضا و امکانات در زندانها، کارهای بزرگ انجام داد.

وی توجه به کرامت انسانی و حقوق شهروندی زندانیان، برقراری نظم و انضباط ، ارتقای سلامت و امنیت را از حوزه های مهم کاری در زندانها عنوان و توجه بیش از پیش به زندانیان نوجوان را متذکر شد .

مدیر کل زندانهای استان در ادامه اظهار امیدواری نمود در خصوص بحث تامین اعتبار ساخت زمین زندان جدید ، تامین نیروی انسانی از طریق مسئولین سازمانی پیگیری لازم صورت گیرد.

جمشیدی ضمن تاکید به ایجاد انگیزه کاری در کارکنان و توجه به سربازان وظیفه به استفاده از ظرفیت های خود زندانیان در حوزه های فرهنگی و اشتغال و حرفه آموزی و ایجاد اشتغال نشسته در زندانها، توجه جدی مددکاران به بررسی پرونده های زندانیان محکوم مالی و استفاده از ظرفیت های مددکاری، انجمن حمایت از زندانیان و خیرین شهرستان و تعامل با مراجع قضایی در خصوص قبولی اعسار زندانیان مالی تاکیدنمود.

 

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*