اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / مدیر کل زندانهای استان در جلسه ستاد دیه کشور عنوان نمود: تا به امروز ۸۸۶۶ نفر از زندانیان استان مشمول عفو مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) شدند

مدیر کل زندانهای استان در جلسه ستاد دیه کشور عنوان نمود: تا به امروز ۸۸۶۶ نفر از زندانیان استان مشمول عفو مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) شدند

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی مشهد،جولایی رئیس ستاد دیه کشور، جمشیدی مدیر کل زندانهای استان بهمراه یساقی و مهربان معاونین ستاد دیه کشور و اعضاء هیئت امناء ستاد دیه استان در نشستی که به میزبانی زندان مرکزی مشهد برگزار شد شرکت نمودند.

جمشیدی مدیر کل زندانهای استان در ابتدا ضمن خیر مقدم به جولایی رئیس ستاد دیه کشور و هیئت همراه  ، یاد و خاطره شهید لاجوردی بنیانگذار ستاد دیه را گرامیداشت و با تشکر از زحمات موسوی مدیر کل اسبق زندانهای استان به بیان اقدامات انجام شده  طی چند ماه اخیر پرداخته و گفت:  برابر دستور ریاست قوه قضائیه و دستورات صریح و اکید ریاست دادگستری استان در خصوص زندانیان مهریه و محکومین مالی الحمدالله آمار زندانیان در استان در چندساله اخیر به حداقل رسیده که در حال پیگیری جهت رسیدگی به تقاضاهای اعسار و آزادی مابقی زندانیان مالی هستیم.

مدیر کل زندانهای استان  همچنین افزود: تا به امروز ۸۸۶۶ نفراز زندانیان استان مشمول عفو ۲۲ بهمن مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) شدند که از این تعداد بیش از ۵۵۶۴ زندانی آزاد و بیش از ۳۳۱۱ نیز شامل تخفیف مجازات شدند.

 وی خاطر نشان کرد: علاوه بر عفو گسترده مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در سالروز پیروزی انقلاب اسلامی توانستیم با موافقت رئیس شورای عالی قضایی استان تاکنون بیش از ۱۳۵۳ زندانی را با استفاده از ماده ۱۷ و۲۱۹ آیین نامه سازمان از زندانهای استان آزاد کنیم که این امر در راستای کاهش جمعیت کیفری علی الخصوص زندان مشهد و بدنبال آن پیشگیری از آسیب های اجتماعی حائز اهمیت می باشد.

در ادامه این جلسه طوسی رئیس ستاد دیه استان ابتدا گزارشی از عملکرد یکساله ستاد دیه ارائه نمود، و سپس استفاده از بیمه عمر و همکاری شرکت های بیمه رابعنوان یک اهرم جهت آزادی زندانیان جرائم غیر عمد اشاره که در روند آزادی بسیار موثر خواهد بود.

اشجع مدیر زندان مرکزی مشهد دیگر سخنران جلسه نیز از کاهش ۱۷ درصدی آمار زندانیان در سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل خبر داد و گفت: آزادی زندانیان در این خصوص محقق نمیشد مگر با حمایت مدیر کل زندانهای استان و همکاری قضات دادگستری .

وی ابراز امیدواری کرد آزادی زندانیان و کاهش جمعیت کیفری استان منجر به کاهش جرم در شهر مقدس مشهد شود.

جولایی رئیس ستاددیه کشورنیز در این جلسه ابتدا یاد و خاطره شهید لاجوردی را گرامیداشت و اعلام نمود از ابتدای تاسیس ستاد دیه کشور تا کنون بیش از ۱۲۰ هزار زندانی در سطح استان اززندانها آزاد شده اند.

رئیس ستاد دیه کشور در ادامه ضمن آرزوی موفقیت برای جمشیدی مدیر کل زندانهای استان گفت: وی یکی از مدیران خدوم و موثر در زندانهای کشور میباشد و بدون تردید با حضور وی شاهد آزادی بیشتری از زندانیان جرائم غیر عمد خواهیم بود و از زحمات موسوی مدیر کل اسبق زندانهای استان نیز تقدیر نمود.

در پایان اعضای ستاد دیه کشور با حضور در جمع زندانیان جرائم غیر عمد و گفتگو با آنان به  درخواست های آنان رسیدگی و تصمیماتی در جهت آزادی اتخاذ نمودند تا بتوانند در سال جدید در کنارخانواده خود باشند.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*