اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / دیدار نوروزی مسئولین زندان با رئیس دادگستری ، دادیاران و برخی قضات شعبات دادگستری شهرستان نیشابور

دیدار نوروزی مسئولین زندان با رئیس دادگستری ، دادیاران و برخی قضات شعبات دادگستری شهرستان نیشابور

همزمان با سال نو و در راستای تعامل بیشتر با مراجع قضایی شهرستان ، رئیس اداره زندان به همراه جمعی از مسئولین واحدها با حضور در دادسرای عمومی وانقلاب شهرستان با رئیس دادگستری و تعدادی از دادیاران و قضات شعبات دادسرا و دادگستری دیدار نمودند.

به گزارش روابط عمومی ، محمدرضا رجبی – رئیس اداره زندان نیشابور – در دیدار با رئیس دادگستری شهرستان ضمن تبریک سال نو، نامگذاری سال جدید را به نام سال رونق تولید ازسوی مقام معظم رهبری، گامی در جهت ایجاد اشتغال زایی، کمک به کاهش میزان جرم و بزهکاری در سطح جامعه و تقلیل پرونده های قضایی در دادگستری و میزان ورودی به زندانها عنوان نمود و افزود: تعامل خوب و سازنده بین زندان نیشابور و دادگستری شهرستان در سال گذشته موجب کاهش میزان جمعیت کیفری زندانیان به نسبت سال ۹۶ شده است و این نشان از تغییر دیدگاه قضات به زندان و رویکرد رو به جلو دادگستری شهرستان در اجرای سیاستهای قوه قضائیه بوده است.

وی در ادامه افزود: اجرای قانون عفو در دهه مبارک فجر از سوی ریاست معزز قوه قضائیه و پیگیری دادستانی شهرستان از همان ابتدای ساعات اعلام عفو و حضور ایشان در جلسات فوق العاده طبقه بندی در زندان موجب آزادی جمع قابل توجهی از زندانیان گردیده که اجرای اینگونه عفوها و نیز تقلیل مجازات موجب کاهش جمعیت کیفری زندان و اجرای بهتر سیاستهای سازمان در بحث اصلاح و تربیت زندانیان می گردد.

رئیس اداره زندان در پایان اشاره ای به آمار میزان ورودی، آزادی ، بازدید قضات از زندان و تعداد زندانیان مشمول قانون عفو و مرخصی نوروزی نمود.

حکمتی فر ، رئیس دادگستری شهرستان نیشابور نیز ضمن خیر مقدم به حضور میهمانان، گفت: همکاری زندان با دادگستری شهرستان در اجرای بخشنامه قانون عفو در دهه مبارک فجر موجب مسرت مقام معظم رهبری و خانواده های زندانیان در چهله دوم انقلاب گردیده که این رأفت اسلامی همراه با تدبیر صورت گرفته موجب تزریق خوشحالی به جامعه شده است.

وی در ادامه افزود: زندان اثر منفی بر روی شخصیت فرد گذاشته و بجز معدود دفعات باید حکم حبس در زندان از سوی مراجع قضایی محدود شود.

رئیس دادگستری بر لزوم حضور پررنگ تر قضات در زندان و بررسی مشکلات زندانیان از نزدیک تاکید نموده و اظهار امیدواری نمود: سالجاری به نسبت سال گذشته در بحث حضور قضات در زندان و کاهش جمعیت کیفری زندانیان شاهد رشد قابل توجهی باشیم.

وی در پایان بر لزوم تعامل بیشتر با مسئولین استانی و شهرستان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیشابور در خصوص بحث پیگیری ساخت زمین زندان جدید را خواستار شد.

در ادامه مسئولین زندان با حضور در شعبات دادگستری با جمعی از قضات و دادیاران دادسرا و دادگستری نیز دیدار نمودند.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content