اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / در دیدار معاونت استاندار و فرماندار نیشابور با مسئولین زندان عنوان شد: کمک و پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تسریع در تامین اعتبار ساخت پروژه زمین زندان جدید شهرستان نیشابور

در دیدار معاونت استاندار و فرماندار نیشابور با مسئولین زندان عنوان شد: کمک و پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تسریع در تامین اعتبار ساخت پروژه زمین زندان جدید شهرستان نیشابور

همزمان با سال نو و در راستای تعامل بیشتر با مسئولین شهرستان ، رئیس اداره زندان به همراه جمعی از مسئولین واحدها با شیبانی ، معاون استاندار و فرماندار نیشابور دیدار نمودند.

به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این دیدار که در محل فرمانداری نیشابور صورت گرفت ابتدا محمدرضا رجبی رئیس اداره زندان نیشابور، ضمن تبریک سال جدید، ، گزارش مبسوطی از وضعیت کنونی زندان ارائه و بیان داشت: این زندان با سرانه استاندارد فضای فیزیکی فاصله بسیار داشته و برنامه های اصلاحی و تربیتی و بازگشت سعادتمندانه زندانیان را به جامعه با مشکل روبرو نموده است.

رئیس اداره زندان نیشابور در ادامه به نتایج اجرای قانون عفو گسترده زندانیان اشاره نمود و افزود: با توجه به اعمال بخشنامه قانون عفو دهه مبارک فجر از سوی ریاست وقت قوه قضائیه، از همان ساعات اولیه اعلام این بخشنامه با هماهنگی دادستان شهرستان نسبت به پیگیری و اجرای بخشنامه اقدام گردید که در نهایت ، ۷۴۰ نفر از زندانیان محکوم مشمول این عفو شده که از این تعداد ۴۳۰ نفر از زندان آزاد و مابقی تقلیل مجازات گردیده اند.

وی همچنین به اجرای برنامه های آموزشی ، اشتغال و حرفه آموزی زندانیان و نیز برنامه های بهداشتی و مشاوره ای که در حال انجام می باشد اشاره و در پایان خواستار پیگیری اعتبارات ساخت زمین زندان جدید شد.

در ادامه شیبانی ، معاونت استاندار و فرماندار نیشابور ضمن خیر مقدم از حضور میهمانان گفت: اعمال بخشنامه عفو در سال گذشته و اتخاذ تدابیر صورت گرفته، آمار زندانیان را بطور چشمگیری کاهش داده که این بحث صرفه جویی در هزینه ها و اعتبارات را در پی داشته است.

وی به بحث بازدید نمایندگان شهرستان در مجلس شورای اسلامی از زندان اشاره نمود و افزود: در صورت بازدید از زندان مشکلات مجموعه زندان و نیز زندانیان از نزدیک لمس شده تا بحث اعتبارات ساخت زمین زندان جدید با جدیت بیشتری پیگیری شود.

معاونت استاندار و فرماندار نیشابور ضمن تقدیر از اقدامات صورت گرفته در مجموعه زندان نیشابور افزود: آنهایی که از وضعیت موجود مطلع هستند قدردان زحمات شما و همکاران شاغل در زندان با این حجم از کار سخت و دشوار بوده که با روحیه جهادی و تعامل بر مشکلات کنونی فائق خواهید شد.

وی در پایان تصریح نمود: زندان فعلی با جمعیت آماری حال حاضر مناسب نبوده و ضرورت دارد که به جهت نگهداری و اصلاح و تربیت زندانیان، زندان مناسب و استانداردی داشته باشیم لذا در سال جاری بایستی سعی و تلاشمان بر این باشد که نسبت به تامین اعتبار و شروع به ساخت آن اقدام نماییم.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content