اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / در دیدار رئیس و مسئولین زندان با دادستان شهرستان عنوان شد: تأکید بر اجرای مجازاتهای جایگزین حبس در کاهش جمعیت کیفری زندان نیشابور

در دیدار رئیس و مسئولین زندان با دادستان شهرستان عنوان شد: تأکید بر اجرای مجازاتهای جایگزین حبس در کاهش جمعیت کیفری زندان نیشابور

در راستای تعاملات موجود زندان با مراجع قضایی شهرستان، رئیس و مسئولین واحدهای اداری زندان با حجت الاسلام اکبری مقدم دادستان دادسرای عمومی و انقلاب دیدار نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان نیشابور ، در ابتدای این جلسه ابتدا رجبی رئیس زندان نیشابور ضمن تبریک سال نو ، گزارش آماری از میزان ورودی و آزادی زندانیان، بازدید قضات از زندان در سال گذشته، آمار متهمین و محکومین در اندرزگاهها و سایر اقدامات اجرایی زندان در حوزه های قضایی ارائه نموده و از زحمات دادستان نیشابور در سال ۹۷ در موضوع حضور در اندرزگاهها و بررسی مشکلات قضایی زندانیان، شرکت در جلسات شورای طبقه بندی و نیز اجرای بخشنامه عفو دهه مبارک فجر که موجب کاهش چشمگیر آمار زندانیان گردید، تشکر و قدردانی نمود.

در این جلسه حجت الاسلام اکبری مقدم، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب نیز ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه، کمبود فضای فیزیکی زندان نیشابور را از چالش های موجود عنوان نمود و افزود: بدلیل کمبود فضای فیزیکی بعضی از امورات کاری علی رغم تلاش زیاد کارکنان، دیده نشده و کمتر مشهود است.

وی از تلاش تمامی همکاران در زندان و به ویژه تلاش شبانه روزی کارکنان شاغل در اجرای احکام زندان و اهتمام ویژه آنان در بدو اعلام عفو گسترده زندانیان از سوی ریاست قوه قضائیه و بررسی پرونده های زندانیان واجد شرایط تشکر و قدردانی نمود.

دادستان نیشابور در ادامه افزود: شورای طبقه بندی در بحث عفو مشروط، عفو موردی و غیره بدون افراط و تفریط باید حامی زندانی بوده و با قرار کفالت و وثیقه نباید زندانی داشته باشیم .

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب بحث اجرای مجازات های جایگزین حبس را از راههای کاهش جمعیت کیفری در زندان عنوان نمود که می بایست در این زمینه فعالانه تر عمل نمود و نسبت به ترویج و حتی تبلیغ آن در فضای مجازی اقدام کرد.

در پایان این دیداردادستان نیشابور بر اجرای کار فرهنگی بیشتر با سربازان وظیفه ادارات دادگستری، زندان و نیروی انتظامی به جهت وجود آسیب بیشتر تاکید نمود.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content