اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلي / دادستان مرکز خراسان رضوی : اشتغال زود بازده راهبرد اصلی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قرار گیرد

دادستان مرکز خراسان رضوی : اشتغال زود بازده راهبرد اصلی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی قرار گیرد

اسماعیل زادگان جانشین اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی با صادقی دادستان مرکز استان ،معاونین و روسای محاکم قضایی دادگاه انقلاب دیدار کرد.

در این دیدار که با هدف تقویت ارتباطات  و تعامل با مراجع قضایی صورت گرفت معاون قضایی و مسئولین اردوگاه نیز حضور داشتند.

در ابتدا این دیداراسماعیل زادگان ضمن تبریک سال جدید و اعیاد شعبانیه گزارشی از فعالیتهای اردوگاه در حوزه های مختلف ارائه و افزود : با اعمال عفو عمومی ۹۷ شاهد کاهش جمعیت کیفری در اردوگاه هستیم که این امر علاوه بر کاهش آسیبهای اجتماعی پیش روی خانواده زندانیان ، توان مجموعه اردوگاه را در ارائه خدمات زندانبانی اسلامی مضاعف می کند.

وی همچنین با اشاره به اعطاء مرخصی نوروزی به محکومین واجد شرایط ، تسهیلات قضایی را در فرآیند بازپروری زندانیان موثر توصیف کرد و در همین راستا خواستار حضور مضاعف و مستمر مراجع قضایی در اردوگاه شد.

در ادامه صادقی دادستان مرکز خراسان رضوی ضمن تقدیر از خدمات و اقدامات صورت گرفته ، وضعیت اردوگاه را در بخشهای مختلف مطلوب ارزیابی کرد و گفت : با توجه به اینکه مقام معظم رهبری سال ۹۸ را سال رونق تولید نامگذاری نمودند ، این مساله باید در اردوگاه بصورت ویژه مدنظر قرار گیرد.

وی با اشاره به ظرفیتهای موجود در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان ، بر فعال نمودن مشاغل زود بازده تاکید و این امر را راهبرد اصلی در اصلاح و تربیت زندانیان برشمرد.

صادقی در ادامه با اشاره به اینکه بسیاری از نیازمندیهای شهری در اردوگاه قابل تولید است گفت : تعامل و ارتباط با شهرداری در جهت نیاز سنجی شهری و همچنین ارتقاء سطح توان تولیدی و کارگاهی در اردوگاه می تواند سر فصلی پایدار در حوزه اشتغال فعال باشد.

شایان ذکر است روسای محاکم قضایی دادگاه انقلاب نیز آمادگی خود را جهت استفاده از تاسیسات قضایی اعم از آزادی مشروط ، تعویق صدور حکم و تعلیق مجازات زندانیان با توجه به اعمال عفو ۹۷ در راستای کاهش جمعیت کیفری در اردوگاه اعلام کردند.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content