صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / برگزاری اولین نشست مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان خراسان رضوی در مشهد مقدس

برگزاری اولین نشست مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان خراسان رضوی در مشهد مقدس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای خراسان رضوی ؛ اولین نشست مدیران عامل انجمن های حمایت زندانیان استان خراسان رضوی با حضور  حجتی پور معاون  سلامت اصلاح و تربیت سازمان زندانهای کشور، علی اکبری  مدیر کل  دفتر اقدامات حمایتی ومراقبت پس از خروج  سازمان زندانهای کشور و جمشیدی  مدیرکل  زندانهای استان  به میزبانی انجمن حمایت زندانیان مشهد مقدس برگزار گردید.

در ابتدا جمشیدی مدیرکل زندانهای استان خراسان رضوی ضمن عرض خیر مقدم و تقدیرو تشکر از تلاشهای مدیران عامل انجمن به خاطر خدماتی که به خانواده زندانیان داشتند ؛ به آمار خدمات و اقدامات سال ۹۷ اشاره و ابراز امیدواری کرد که در سال ۹۸ تعداد خانواده های تحت پوشش انجمن افزایش و خدمات بیشتری ارائه گردد تا از آسیب های پیش رو این قشر از اجتماع جلوگیری شود.

جمشیدی با اشاره به آمادگی کمیته امداد امام خمینی (ره)   در پذیرش خانواده زندانیان بر ضرورت  برنامه ریزی مدیران عاملان انجمن در این خصوص و تعامل با روسای زندانها به منظور استفاده از ظرفیت های متقابل و بکارگیری و اشتغال زندانیان در داخل زندان تاکید نمود.

وی افزود : با توجه به اینکه استانداری ،استان خراسان رضوی را به ۱۲ منطقه اقتصادی تقسیم بندی نموده است انجمن های حمایت از این فرصت استفاده نموده و با حضور خود در فرمانداریها ، بخشداریها و دهیاریها به منظور ارائه عملکرد و معرفی انجمن ها و توانمندی آنان حضور فعال داشته باشند.

حجتی پور معاون سلامت اصلاح و تربیت سازمان  زندانهای کشور نیز طی سخنانی اظهار نمود : از مدیران انجمن های حمایت بابت قبول نمودن این وظیفه خطیر تشکر میکنم .

وی افزود : مدیران عامل دقت داشته باشند نگاه آنان به زندانیان و خانواده آنان می بایستی نگاهی حمایتی بوده و مدیران عامل انجمنها باید توانایی بالایی در برقراری  ارتباط با مسئولین یا خیرین و موسسات خیریه غیر دولتی جهت اخذ کمک به خانواده زندانیان داشته و با حضور در اجتماعات و همایشها نگاه جامعه به خانواده زندانی را تغییر دهند.

دکتر علی اکبری مدیر کل اقدامات حمایتی و مراقبت پس از خروج سازمان زندانهای کشور نیز اظهار داشت : نشستهای مدیران عامل انجمن ها هر ۳ ماه یکبار برگزار و در این نشستها اقدامات انجمن ها مورد بررسی دقیق قرار گیرد .

وی بر ضرورت استفاده از ابزارها ی نوین سیستم مکانیزه انجمن های حمایت در امور مددکاری و مالی  و برنامه ریزی در جهت  برگزاری مجمع عمومی و جشن حمایت در موعد مقرر با حضور خیرین در شهرستانها تاکید نمود.

در ادامه مدیران عامل انجمن ها ی استان گزارش از عملکرد انجمن ها ، فعایتها ، برگزاری دوره های آموزشی همسران و فرزندان زندانی با محکومیت بیش از ۶ ماه را اعلام نمودند.

لازم به ذکر است در خاتمه این نشست به  سوالات مدیران عامل انجمن ها توسط مدیر کل اقدامات حمایتی سازمان و سرپرست اداره خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج استان پاسخ داده شد.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content