صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلي / گردهمایی یک روزه مسؤولین فرهنگی در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان

گردهمایی یک روزه مسؤولین فرهنگی در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان

در راستای اجرای برنامه های فرهنگی و تربیتی و با هدف هماهنگی بیشتر در جهت ارتقا و گسترش فعالیتهای اصلاحی و تربیتی در زندانهای استان گردهمایی یک روزه مسئولین فرهنگی با حضور حجت الاسلام موسوی مهر معاون قضایی اداره کل، حجت الاسلام لزگی رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان، حجت الاسلام هاشمی معاون امور مبلغین دفتر تبلیغات استان، مسؤولین و کارشناسان فرهنگی زندان مرکزی مشهد در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان  برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اردوگاه چناران ،در این جلسه پس از تلاوت آیات نورانی کلام وحی، هادی اسماعیل زادگان جانشین اردوگاه ضمن تبریک حلول ماه رمضان گزارشی از اقدامات فرهنگی و قرآنی صورت گرفته در اردوگاه  استان  ارائه نمود و گفت : فعالیت های قرآنی از اولویت های فرهنگی و تربیتی زندانها است که باید با اهتمام ویژه و دقت نظر پیگیری و اجرا گردند و هرچه این قبیل فعالیتها توسعه یابد به همان میزان آسیب های درون زندان نیز کاهش خواهد یافت.

جانشین اردوگاه استان در ادامه به تبیین مسایل فرهنگی پرداخت و افزود: فعالیت های فرهنگی اجرا شده در زندان ها باید بر مبنای ارزش‌های معنوی شکل گیرد تا هدایت و اصلاح زندانیان را تضمین کند.

وی اظهار داشت: ترویج فرهنگ درست زندگی کردن یا همان مهارت های اساسی زندگی، درک درست از مفاهیم دینی، ترویج فعالیتهای ورزشی و تربیتی و بکارگیری زندانیان در کلاس های حرفه آموزی و اشتغال از اقدامات علمی است که می تواند در عدم بازگشت به چرخه جرم مؤثر باشد.

جانشین اردوگاه تصریح کرد: تکلیف شرعی و قانونی ما این است که درخصوص بازسازی و پرورش شخصیت و هویت فرد در زندان قدم برداشته و کار اصلاحی انجام دهیم.

حجت الاسلام موسوی­ مهر معاون قضایی و اجرای احکام زندانهای استان ضمن تقدیر از برگزار کنندگان این گردهمایی،  از طلاب شرکت کننده در این گردهمایی خواست با توجه به ماه مبارک رمضان زمینه حضور زندانیان خصوصاً قشر جوان را فراهم نموده و مباحث قرآنی و تربیتی بیشتر مورد توجه قرارگیرد.

وی  استفاده از ظرفیت های فرهنگی دیگر نهاد ها از جمله اداره اوقاف و امور خیریه، اداره ورزش و جوانان و حوزه های علمیه را در پیشبرد اهداف فرهنگی زندان موثر ارزیابی کرد و افزود: با توجه به کارکردهای گسترده نهادهای فرهنگی و نیاز فراوان زندانیان ضرورت افزایش تعامل نهادهای فرهنگی به چشم می خورد.

حجت الاسلام لزگی رییس اداره فرهنگی و تربیتی زندانهای استان نیز به تببین مسائل فرهنگی در سال جاری پرداخت و گفت: رویکرد سازمان و مدیر کل زندانها در خصوص مسائل قرآنی است و باید تلاش کنیم تا مدارس قرآنی را در سطح زندانهای خراسان  راه اندازی نماییم.

حجت الاسلام  هاشمی معاون امور مبلغین دفتر تبلیغات استان نیزضمن ارائه گزارش این نهاد در سال گذشته و میزان اعتبار هزینه شده در این خصوص به تعامل و حضور بیشتر روحانیون در زندانها اشاره و گفت: در سال جاری۵۶ نفر روحانی از دفتر تبلیغات به زندنهای خراسان اعزام می شوند.

در ادامه کارشناسان فرهنگی زندانهای استان موانع و مشکلات حوزه های خود را مطرح نمودند و راهکارهای لازم ارائه و پاسخ داده شد .

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content