صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برگزاری محفل نورانی انس با قرآن در زندان تربت جام

برگزاری محفل نورانی انس با قرآن در زندان تربت جام

محفل انس با قرآن با حضور ریاست اداره فرهنگی تربیتی زندانهای خراسان رضوی و جمعی از قاریان و مسئولین شهرستان در زندان تربت جام برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی زندان تربت جام ، همزمان با ایام پربرکت ماه مبارک رمضان و در راستای ترویج فرهنگ انس با قرآن، تشویق و ترغیب زندانیان به شرکت در فعالیت های قرآنی و نشر فرهنگ قرآنی ، محفل انس با قرآن با حضور قاریان برجسته شهرستان ، دادستان ، ریاست دادگستری و جمع گسترده مددجویان علاقمند به قرآن در محل زندان تربت جام برگزار گردید .

در ابتداء جلسه انتظاری مدیر زندان ضمن عرض خوش آمد به مهمانان و تقدیر از مدیر کل زندانهای خراسان رضوی به دلیل توجه ویژه به فعالیتهای قرآنی و فرهنگی در زندانها و فراهم نمودن بستر لازم جهت برگزاری اینگونه محافل در جمع زندانیان ، این اقدامات ارزنده را در بازگشت سعادتمندانه زندانیان به آغوش خانواده و جامعه بسیار موثر دانست .

وی در ادامه با ارائه گزارشی از فعالیتهای قرآنی در زندان از قبیل تربیت بیش از ۲۴ حافظ یک جزء تا حافظ کل در زندان خبر داد و یادآور شد زندان تربت جام همواره در عرصه های قرآنی موفق بوده و توانسته مقامهای ارزنده ای در سطح استان و کشور کسب نماید از اینرو در نظر است در آینده ای نزدیک با افتتاح مدرسه قرآنی بتوانیم نسبت به توسعه هر چه بیشتر علوم قرآنی و تربیت قرآن آموزان با استفاده از اساتید برجسته شهرستان اقدام نماییم .

لزگی ریاست اداره فرهنگی تربیتی اداره کل زندانهای استان نیز قرآن را مایه ایجاد آرامش در افراد دانسته و افزود:  نیاز شدید و گمشده بشر امروز توجه به معنویات است  .

شایان ذکر است در این مراسم قاریان برجسته و بین المللی با ارائه تلاوتهای زیبا و دلنشین حاضرین را به وجد آورده و فضای معنوی و روحانی خاصی را در بین حاضرین ایجاد نمودند %

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content