اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برگزاری محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در زندان تربت حیدریه

برگزاری محفل انس با قرآن کریم در ماه مبارک رمضان در زندان تربت حیدریه

به گزارش روابط عمومی زندان تربت حیدریه ، با حضور حجت الاسلام لزگی رئیس اداره فرهنگی اداره کل زندانهای خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین عصمتی امام جمعه شهرستان، دادستان و رئیس دادگستری شهرستان و جمعی از قضات حوزه های قضایی تربت حیدریه، رشتخوار و زاوه محفل انس با قرآن با حضور حداکثری مددجویان برگزار شد

در ابتدا عبدی مدیر زندان تربت حیدریه ضمن بیان خیر مقدم هدف از برگزاری محفل انس با قرآن ،ترویج فرهنگ قرآنی و تدبر و تامل در آیات الهی بوده که باعث ترویج سبک زندگی بر محور قرآن می گردد.

وی افزود : در این زندان  فعالیتهای تربیتی حول محور قرآن  برنامه ریزی شده و افتتاح مدرسه قرآنی  سبب شد به صورت تخصصی حفظ و تدبر در قرآن انجام شود  که مورد استقبال مددجویان نیز قرار گرفته و از توفیقات آن تغییر در رفتار مددجویان، کاهش چشمگیر تخلفات و همچنین  کسب مقام های برتر استانی و کشوری  توسط مددجویان این زندان می باشد.

مدیر زندان تربت حیدریه ،  فعالیت های قرآنی در زندان را ابزاری بسیار موثر برای بازگشت سعادتمندانه مددجویان به اجتماع دانست.
وی اظهار داشت: یکی از بهترین راهکارها در کمک به اصلاح اخلاق و رفتار مددجویان، استفاده از کلام الهی در برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان هاست که این مهم در این زندان به عنوان یک اصل همواره مورد توجه قرار گرفته است .

حجت الاسلام والمسلمین عصمتی امام جمعه شهرستان نیز ضمن بیان اثرات معنوی قرآن بر اخلاق و رفتار و  زندگی انسانها افزود: انس با قرآن نباید منحصر به این ماه باشد و در تمام طول سال و به صورت مستمر  باید ادامه یابد.

همچنین حجت الاسلام لزگی رئیس اداره فرهنگی اداره کل زندانهای خراسان رضوی ضمن تقدیر از برگزاری باشکوه این محفل انس با قرآن عنوان داشت : احترام ، بزرگداشت و عمل به قرآن باید سرلوحه زندگی ما قرار بگیرد.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*