صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / با حضور مسئولین دولتی ، خیرین و نیکوکاران شهرستان صورت گرفت: کمک ۲۴۱ میلیون تومانی نیکوکاران نیشابوری در جشن گلریزان

با حضور مسئولین دولتی ، خیرین و نیکوکاران شهرستان صورت گرفت: کمک ۲۴۱ میلیون تومانی نیکوکاران نیشابوری در جشن گلریزان

مراسم جشن گلریزان آزادی زندانیان جرایم غیر عمد و جشن حمایت کمک به خانواده های زندانیان نیازمند با حضور جمعی از مسئولین شهرستان و خیرین در محل خانم معلم برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی زندان نیشابور، در این مراسم، حجه الاسلام اکبری مقدم، دادستان دادسرای عمومی و انقلاب و رئیس هیات مدیره انجمن حمایت از زندانیان شهرستان طی سخنانی ضمن خیر مقدم به کلیه میهمانان، موفقیت کنونی انجمن حمایت را مرهون روحیه بالای تعاون و همیاری نوع دوستانه خیرین و مشارکت مسئولان شهرستانی، مجامع صنفی، صاحبان عرصه تولید و تجارت در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد و کمک به خانواده های زندانیان نیازمند دانست و افزود : مساعدت های مالی خیرین موجب ایجاد درآمد های پایدار و وضعیت مالی مناسب و ساخت ساختمان جدید انجمن حمایت از زندانیان شهرستان گردیده است.

دادستان دادسرای عمومی و انقلاب در بخش دیگری از سخنان خود به بحث اشتغال زندانیان اشاره و از سایر صنوف و صاحبان صنعت شهرستان درخواست نمود در جذب و بکارگیری زندانیان تا حد امکان تلاش نمایند، همچنین در بحث فرهنگی کلاسهای آموزشی برای خانواده زندانیان در نظر گرفته شده که این کلاسها در کاهش آسیب های اجتماعی خانواده های زندانیان موثر واقع گردید ولی نیاز به تلاش بیشتر درگسترش برنامه های فرهنگی بین زندانیان و خانواده های آنان می باشد.

وی در پایان، خیرین را در ساخت زندان جدید نیشابور ترغیب نمود و اظهار داشت: با توجه به کمبود اعتبارات دولتی ، نیاز به حضور بیش از پیش خیرین و نیکوکاران شهرستان را در بحث احداث زندان جدید می طلبد.

همت آبادی مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان نیز، ضمن تشکر از قبول دعوت این انجمن از سوی خیرین و مشارکت آنان در جشن گلریزان، کمکهای این انجمن را منوط به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد ندانسته و افزود : این کمک ها شامل کمک های مالی و بسته های حمایتی به خانواده زندانیان نیازمند نیز می باشد بطوریکه ۷۵۳ خانواده زندانی در حال حاضر تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان شهرستان هستند.

حجه الاسلام یعقوبی ، امام جمعه نیشابور از دیگر سخنرانان این جلسه، از فعالیتهای انجمن حمایت از زندانیان در بحث آزادسازی زندانیان و کمک به خانواده های آنان تقدیر نمود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود حوادث و اتفاقات را غیر قابل پیش بینی عنوان و بیان داشت: زندانیان جرائم غیرعمد بطور ناخواسته دچار حادثه شده که می بایست با تلاش خیرین از این گرفتاری رهایی یابند.

همچنین عبادی، سرپرست اداره خدمات اجتماعی و مراقبت بعد از خروج زندانهای خراسان رضوی اظهار داشت: زندانیان جرائم غیرعمد بطور ناخواسته دچار اتفاق و سانحه شده که در یک معادله نابرابر و ناعادلانه خانواده زندانی به سختی آسیب می بیند و یکی از آسیب های بارز آن به خطر افتادن آبروی زندانی و خانواده آن بوده که اهمیت تشکیل این جلسات ، حفظ آبروی زندانی و کرامت انسانی آن به همت خیرین می باشد. بنابراین تقویت حمایتهای خیرین برای آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد و تامین مایحتاج ضروری خانواده های آنان، تاثیر بسزایی در کاهش آسیب ها و تهدیدات احتمالی پیش روی خانواده های آنان را ایفا می کند.

وی تعداد پرونده های ارسالی به ستاد دیه استان را در سال ۹۷ ، ۵۰ مورد عنوان نمود که تلاش مجموعه زندان و اخذ تخفیف از شاکیان پرونده ها ، که خود نیز جزء خیرین محسوب می شوند، موجب آزادی جمعی از زندانیان جرائم غیرعمد از زندان گردیده است.

گرمابی، نماینده مردم نیشابور در مجلس شورای اسلامی نیز همت خیرین در بحث آزادسازی زندانیان بالاخص جرائم غیر عمد را قابل تقدیر دانست و افزود: با توجه به بیانات دادستان شهرستان در مراسم جشن گلریزان و بحث ساخت زندان جدید و از سویی جلسه برگزار شده با ریاست و مسئولین زندان در اوایل سالجاری پیگیری و طرح جذب اعتبارات ساخت زمین زندان جدید در کمیسیون های مربوطه مجلس شورای اسلامی صورت گرفته، ولی به دلایل شرایط اقتصادی موجود از جمله تحریم ها و نیز وقوع سیل در مناطق شمال و غربی کشور، کمک و مساعدت خیرین را در این مقوله می طلبد.

در این مراسم فیلم کوتاهی از شرح زندگی تعدادی از مددجویان جرائم غیرعمد آزاد شده با کمک خیرین برای حاضرین در مراسم پخش گردید . همچنین با حضور اعضای هیات مدیره انجمن حمایت از تعدادی از خیرین که در اهدای کمکهای مالی به این انجمن استمرار داشته اند با اعطای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل گردید.

لازم به ذکر است از ابتدای سال ۹۸ و با توجه به برگزاری مراسم جشن گلریزان تلاش ها جهت اخذ کمکهای خیرین صورت گرفت که مبلغ ۲/۴۱۶/۴۰۰/۰۰۰ریال جذب که از مبلغ مذکور و در مراسم جشن گلریزان در قالب تعهد خیرین، مبالغ نقدی، چک و کارتخوان نیز در مجموع ۹۷۱/۶۰۰/۰۰۰ریال توسط نیکوکاران و خیران نیشابور در جهت کمک به آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد و خانواده های زندانیان   بی بضاعت اختصاص داده شده که کمک های خیرین در حال پیگیری و قابل افزایش می باشد.

همچنین بنا به گزارش ریاست زندان نیشابور تعداد ۶۷ زندانی جرائم غیرعمد با بدهی بالغ بر ۵۳ میلیارد ریال در زندان تحمل حبس نموده که از ابتدای سالجاری با همکاری انجمن حمایت از زندانیان و کمک خیرین و پیگیری واحد مددکاری زندان در اخذ تخفیف از شاکیان، تعداد ۱۸ نفر از محکومین با پرداخت مبلغ حدود ۵۷۸/۷۹۱/۰۰۰ ریالی از زندان آزاد شدند.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content