صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاری بین‌المللی در زندان شهرستان سبزوار

برگزاری محفل انس با قرآن با حضور قاری بین‌المللی در زندان شهرستان سبزوار

در غروب بیست ‌‌وششمین روز از ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم با حضور باغانی از بازماندگان حادثه هفتم تیر، حجت‌الاسلام لزگی ریاست اداره فرهنگی اداره کل زندانهای خراسان رضوی، قاریان و حافظان بین‌المللی، امام جمعه موقت شهرستان، ریاست دادگستری، دادگاه انقلاب و دادستان سبزوار، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان، رئیس اداره اوقاف به همراه میهمانان استانی و جمعی دیگر از مسئولان شهرستان و مددجویان در زندان سبزوار برگزار شد.

در این محفل معنوی آیاتی از قرآن کریم توسط قاریان برجسته قرائت و به این ترتیب شمیم عطر قرآن، فضای زندان سبزوار را معطر نمود.

تلاوت اول این مجلس قرآنی را سجاد اکرمی نوجوان ۱۳ ساله سبزواری به سبک استاد عبدالباسط از آیه ۱۰ سوره مریم آغاز نمود، که تلاوت دلنشین و زیبای او باعث به وجد آوردن تمام حضار در جلسه گردید.

در ادامه گروه تواشیح دارالقران زندان سبزوار به اجرای زیبای تواشیح اسماءالله پرداختند که توسط دادستان سبزوار به هر کدام از اعضای این گروه ، ۵ روز مرخصی تشویقی و برای تمام مددجویان حاضر در این جلسه قرآنی سه روز مرخصی تشویقی اعطا گردید که در انتهای مجلس با در خواست حجت‌الاسلام محسن لزگی، رئیس اداره فرهنگی زندان‌های خراسان رضوی از دادستان سبزوار مرخصی مددجویان حاضر به پنچ روز افزایش یافت.  قرائت قرآن توسط قاریان و حافظان بند مرکزی ( مددجویان) از دیگر برنامه های این محفل نورانی بود.

در حاشیه این محفل بسکابادی رئیس اداره زندان سبزوار طی سخنانی با بیان اینکه زندان، در گذشته برای شکنجه افرادی که بر علیه ظلم و ستم مبارزه می‌کردند، وجود داشت و امروزه برای اصلاح و تربیت زندانیان است، گفت: مددجویان در کنار دریافت خدمات رفاهی و امکانات پزشکی رایگان از ۵۰۰۰ جلد کتاب، کتاب‌خانه زندان استفاده می‌کنند.

 وی با اشاره اینکه زندان سبزوار دارای دودارالقرآن می باشد افزود: در حال حاضر در این زندان تربیت ۱۰۰ مددجوی عاشق و علاقمند به قرآن کریم وجود دارد بطوریکه در ماه مبارک رمضان ۲۴۰۰ ختم قرآن در این زندان برگزار شد.

رئیس زندان سبزوار با اشاره به برنامه های قرآنی در ماه مبارک رمضان، گفت: در ماه مبارک رمضان، جزء خوانی قرآن کریم را داریم به این ترتیب که هر روز صبح یک جزء قرآن توسط کارکنان، پرسنل وظیفه و مددجویان تلاوت می شود و طبق برنامه ریزی آموزشی برنامه های سحر و افطار، برگزاری برنامه های سخنرانی هنگام نماز ظهر و عصر و برگزاری ادعیه های مختلف همچون دعای توسل، کمیل و ندبه به صورت هفتگی در طول سال از دیگر برنامه های این اداره در ماه مبارک رمضان است.

حجت‌الاسلام لزگی، رئیس اداره فرهنگی زندان‌های خراسان رضوی، در این محفل قرآنی اظهار کرد: شاید برخی افراد به لحاظ ظاهری آسایش داشته باشند ولی به سبب دوری از قرآن هیچ وقت آرامش ندارند.

وی با بیان اینکه بعضی افراد با روش‌های علمی به دنبال رسیدن به آرامش هستند، عنوان کرد: شاید مدتی به آرامش برسند اما مقطعی است و همیشگی نیست.

 لزگی تصریح کرد: زندگی بدون قرآن و معنویت آرامش ندارد، همانگونه که جاذبه زمین را نمی‌توان منکر شد، نقش معنویت و قرآن را نیز نمی‌توان در زندگی انکار کرد.

رئیس اداره فرهنگی زندان‌های خراسان رضوی با تاکید بر تلاوت ۵۰ آیه از قرآن در روز خاطرنشان کرد: همه باید با توجه به اهمیتی که برای مادیات در زندگی و تعیین برنامه‌های زندگی قائل هستند به جایگاه معنویت در زندگی خودشان فکر کنند که چه جایگاهی برای آن تعیین کرده‌اند.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content