اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / مدیرکل زندانهای استان خراسان رضوی در بازدید دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور : بحث اصلی ما در مجموعه زندانها بازتوانی و بازپروری اجتماعی زندانیان است.

مدیرکل زندانهای استان خراسان رضوی در بازدید دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور : بحث اصلی ما در مجموعه زندانها بازتوانی و بازپروری اجتماعی زندانیان است.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای خراسان رضوی ، سردار مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور به همراه جمشیدی مدیرکل زندانهای استان ، جهان دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر استان و جمعی از مسئولین ستاد کشوری و استانی و شهرستان چناران از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چناران بازدید نمود.

در ابتدای این بازدید در جلسه ای که در سالن جلسات اردوگاه برگزار شد جمشیدی مدیرکل زندانهای استان ضمن عرض خیر مقدم به میهمانان گزارشی از فعالیت ها ، امکانات و برنامه های اجرایی برای زندانیان مواد مخدر ارائه نمود.

وی با اشاره به آمار ۳۸ درصدی زندانیان مواد مخدر به شرح اقدامات صورت گرفته برای زندانیان مواد مخدر از جمله ایجاد مدرسه های قرآنی ، بحث متادون درمانی و سم زدایی ، فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی اشاره و افزود : بحث و تمرکز اصلی ما در مجموعه زندانها بازتوانی و بازپروری اجتماعی زندانیان می باشد.

جمشیدی اظهار داشت : خانواده ها نقش اساسی در پیشگیری از اعتیاد داشته و ضرورت ارتقاء آگاهی و اجرای برنامه های آموزشی برای آنان از جمله اولویت های مورد تاکید در بحث پیشگیری و کاهش آسیب می باشد.

در ادامه اسماعیل زادگان جانشین اردوگاه نیز ضمن خوش آمدگویی به هیأت بازدید کننده تاریخچه ای از نحوه احداث و بهره برداری اردوگاه و امکانات و برنامه های در حال اجرا ارائه و برتکمیل تمامی فازهای اردوگاه با هدف ایجاد اشتغال پایدار تأکید نمود.

سردار مومنی دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور ضمن تشکر از مهمان نوازی بعمل آمده گفت : هدف اصلی این سفر پیرو مکاتبه با ریاست قوه قضائیه و همچنین جلسه مشترکی که با ریاست سازمان زندانها داشتیم در خصوص تکمیل و بهره برداری کامل از اردوگاه ها در سراسر کشور می باشد.

وی با اشاره به اقدامات جهادی در حال اجرا در کشور ابراز امیدواری کرد با استفاده از ظرفیت های سازمان های مردم نهاد ، دستگاه قضایی و ستاد مبارزه با مواد مخدر این اردوگاه به ظرفیت حداکثری رسیده و ضمن درمان و سم زدایی زندانیان ، آموزش در امر اشتغال و مهارت آموزی در رشته های مختلف زمینه بازگشت سعادتمندانه آنان را به آغوش خانواده و زندگی دوباره فراهم کرد.

در ادامه بعضی از مسائل و کمبودها و شرایط اردوگاه چناران توسط فرماندهی انتظامی چناران و مسئولین اردوگاه مطرح که سردار مومنی در جهت رفع این مسائل قول مساعدت داد.

در پایان هیأت مدعو از امکانات بهداشتی و روان درمانی ، محل های اسکان و کارگاه های حرفه آموزی و اشتغال و همچنین از پیشرفت فیزیکی سوله ها ی تکمیل نشده بازدید و از نزدیک در جریان برنامه ها و فعالیت های در حال اجرا قرار گرفتند.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content