صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برگزاری جلسه کاهش جمعیت کیفری استان در زندان مرکزی مشهد

برگزاری جلسه کاهش جمعیت کیفری استان در زندان مرکزی مشهد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی مشهد ؛ حجه الاسلام و المسلمین موسوی مهر معاون قضایی بهمراه کاظمی و رودخانگی روسای ادارات حفاظت و قضایی زندانها در جلسه کاهش جمعیت کیفری استان در زندان مرکزی مشهد حضور یافتند.

عبدی مدیر زندان مرکزی مشهد ، ضمن تأیید این خبر افزود: اقدامات موثری در جهت کاهش جمعیت کیفری در زندان مشهد انجام شده لیکن میتوان با استفاده از ظرفیت های  قانونی  گام های موثری  دراین زمینه برداشت ، در همین راستا از کارشناسان این حوزه در اداره قضایی  زندان خواسته شده تا پیشنهادات خود را  در راستای پیش گیری و کاهش جمعیت کیفری ارائه نمایند .

عبدی یکی دیگر از راههای کاهش جمعیت کیفری را بازدید قضات از زندان بیان نمود و افزود: در واقع پیشگیری قبل از وقوع جرم می بایست با فرهنگ سازی و آگاهی رسانی از قوانین در جامعه  صورت گیرد لیکن دستگاه های متعددی میتوانند در این امر دخیل شوند .

مدیر زندان مرکزی مشهد دیدار قضات از زندانیان را یکی دیگر از راههای کاهش جمعیت زندانها عنوان نمود و ادامه داد : با برنامه ریزی صورت گرفته  کلیه مجتمع های قضایی اعم از دادسراها و دادگاه ها می بایست در شش ماهه اول سال از زندان مشهد بازدید نمایند ضمن اینکه با زندانیان شعب خود نیز از نزدیک دیدار خواهند داشت و این امر بسیار در روند رسیدگی به پرونده های قضایی آنان موثر خواهد بود .

پیرو این جلسه کمیته ای متشکل از معاونین و مسئولین ذیربط  در زندان مشهد تشکیل شد و مصوبات جلسه استانی در آن مطرح گردید ضمن اینکه تسریع  در روند آزادی روزانه زندانیان نیز یکی دیگر از مباحث این جلسه  بود.

لازم بذکر است محمد زاده رئیس دادگستری شهرستان کلات نیز در بازدید خود از زندان مشهد به پرونده چند نفر از زندانیان حوزه قضایی کلات رسیدگی نمود.

درباره mohammadi

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content