صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / برگزاری مراسم سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) با حضور امام جمعه شهرستان در بین مددجویان زندان قوچان

برگزاری مراسم سالروز شهادت حضرت امام جعفر صادق(ع) با حضور امام جمعه شهرستان در بین مددجویان زندان قوچان

به گزارش روابط عمومی زندان قوچان ؛ به مناسبت فرا رسیدن سالروز شهادت رئیس مذهب تشیّع ، حضرت امام جعفرصادق (ع) ، مراسم ویژه ای به همین منظور و با حضورحجه الاسلام والمسلمین دستجردی نماینده ولی فقیه وامام جمعه شهرستان ، شاکری سرپرست زندان ، جمعی ازکارکنان ومددجویان ارادتمند اهل بیت عصمت وطهارت (ع) درمحل مجتمع فرهنگی این زندان برگزارگردید.

درابتدای این مراسم معنوی وپس از تلاوت آیاتی چند ازکلام الله مجید ، حجه الاسلام والمسلمین دستجردی با حضوردرجایگاه ویژه سخنرانی ضمن عرض تسلیت سالروزشهادت حضرت امام جعفرصادق (ع)وتقدیر و تشکر از برگزاری این قبیل مراسم ها درسطح زندان و برای زندانیان ، ضمن بهره گیری ازآیات و روایاتی ازائمه اطهار(ع) به بیان سخنانی درذکراوصاف وشخصیت والای امام جعفرصادق (ع) پرداخت.

وی در ادامه خطاب به مددجویان خاطرنشان کرد: هم اینک شاید برای شما این امر متصورباشدکه چون درحبس گرفتارشده اید همه ی درها به سوی شما بسته است و نمی توانیدکاری انجام دهید . درصورتی که باید بدانید این حبس ، حبسی ظاهری است و بهترین موقعیت برای شماست که ازآن به نفع خود بهره گیری کنید وآن را تبدیل به فرصت نمایید ولازمه دستیابی به این موفقیّت حضورمضاعف دربرنامه ها وکلاس های مختلف آموزشی درزندان و فراگیری احکام و عقایداسلامی و البته عمل کردن به آنها و بیدارشدن ازخواب غفلت و پشیمانی است .

دستجردی درادامه سخنان خویش یکی ازراههای نفوذ شیطان وایجادگرفتاری برای مومنین وافراد جامعه را نگاه نامناسب عنوان کرده و با اینکه هرنگاه آلوده ای درحقیقت تیری زهرآلود از ناحیه شیطان است خاطر نشان کرد چه نگاه هایی که برای انسان حسرت هایی زیادی به بارآورده است  .

امام جمعه شهرستان درادامه با بیان اینکه به حمدالله با حضور شاکری ، سرپرست جدید زندان ، برنامه های ویژه ای توسط وی و همکارانشان درحوزه های مختلف اصلاحی و تربیتی برای شما مددجویان برنامه ریزی و درنظرگرفته شده است برحضورتمامی زندانیان دراین برنامه ها تأکیدکرده وابراز امیدواری کرد که ان شاءالله با حضوردراین برنامه ها زمینه آزادی و رهایی ازحبس برای تمامی زندانیان فراهم گردد .

درخاتمه این مراسم معنوی وبا مداحی وبیان ذکرمصیبت توسط مداحان اهل بیت عصمت وطهارت (ع) مددجویان در سوگ شهادت امام جعفرصادق (ع) به عزاداری و سینه زنی پرداختند .

درباره mohammadi

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content