اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار اصلي / مراسم معارفه سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چناران

مراسم معارفه سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چناران

به گزارش روابط عمومی اردوگاه ؛ مراسم معارفه هادی اسماعیل زادگان سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چناران با حضور دهقان معاون دادستان مرکز استان، حجت الاسلام موسوی مهر معاون قضایی اداره کل، حجت الاسلام تاجی امام جمعه چناران، نظرجانی دادستان چناران، سرهنگ اویسی فرمانده انتظامی و دیگر مسؤولین شهرستان برگزار شد.

در این مراسم حکم انتصاب هادی اسماعیل زادگان به سمت سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی از سوی مدیر کل زندانهای استان توسط معاون قضایی اداره کل قرائت و به وی اهدا شد.

حجت الاسلام تاجی امام جمعه چناران طی سخنانی ضمن قدردانی از زحمات کارکنان، خطاب به سرپرست و مسؤولین اردوگاه گفت: کار در زندان باید پیامبرگونه باشد و زمینه بازگشت به فطرت پاک انسان فراهم شود.

امام جمعه چناران در ادامه با اشاره به اینکه زندانبانی شغلی دشوار و نیازمند توان روحیه‌ای قوی است ابراز داشت: من تلاش پرسنل زندان را در این باب ارزشمند می‌دانم چرا که علاوه بر تأمین امنیت جامعه و اصلاح مددجویان، اجر و پاداش بسیاری در درگاه خداوند متعال داردند.

حجت الاسلام تاجی کار در زندان‌ها را فرصتی طلایی برای خدمت‌گذاری به جامعه و احیاء انسان‌هایی دانست که دچار لغزش شده‌اند.

وی در پایان با بیان اینکه خانواده زندانیان قشری نیازمند و آسیب‌دیده هستند، خاطرنشان کرد: اصلاح و تربیت زندانیان امری شایسته و ضروری است و در کنار آن رسیدگی به خانواده‌های محروم زندانیان نیز از اوجب واجبات می‌باشد.

حجت الاسلام موسوی مهر معاون قضایی زندانهای استان نیز با تشکر از امام جمعه شهرستان به جهت همراهی با مجموعه اردوگاه در امور فرهنگی و حضور روحانیون اظهار داشت: مسؤولیت ، امانت است و باید به خوبی نگهداری شود، سرپرست اردوگاه در دوران معاونت اداری و مالی خود که در همین مجموعه بوده و همانطور که همه عزیزان می دانند کار بسیار دشواریست بحمدا… به خوبی عمل کردند و در سمت جدید نیز آرزوی موفقیت برای ایشان دارم.

معاون قضایی اظهار داشت: مسؤولیت ها فرصتی غنیمت برای خدمت است . باید تلاش کنیم تا از فرصت خدمت بدست آمده نهایت بهره را برای انجام کارهای ماندگار ببریم.

وی فرصت خدمت به مردم را نعمتی الهی برشمرد و افزود : برای رسیدن به نقطه مطلوب و اهداف سازمانی، سازماندهی، هدایت ، نظارت و کنترل لازم است. باید همه این ها نیز بر مبنای اهداف و سیاست های سازمانی صورت پذیرد.

حجت الاسلام موسوی مهر در ادامه با تأکید بر اهمیت تعامل رؤسای زندانها با قضات و دادستان‌ها، شرط توفیق زندانها را تعامل کامل با مراجع قضایی دانست و بیان داشت: خوشبختانه با تعامل و پیگیری‌های بسیار خوبی که در چند سال اخیر صورت گرفته، آمار موجودی و ورودی در زندانهای استان از جمله اردوگاه حرفه‌آموزی و کاردرمانی کاهش داشته است.

معاون قضایی زندانهای استان با بیان اینکه وظیفه اصلی ما در زندانها، نگهداری همراه با اصلاح و تربیت زندانیان و در آخر تحویل آنان به جامعه است، اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم در انجام این وظیفه موفق باشیم، باید ارتباط و تعاملی سازنده، محکم و مستمر با مراجع قضایی داشته باشیم.

نظرجانی دادستان چناران هم ضمن تشکر از تلاشهای  مهدویان منش که به افتخار بازنشستگی نائل آمدند در حوزه عمران، توسعه و بازپروری زندانیان، خواستار وحدت رویه قضایی در مرخصی ها و امور مربوط به زندانیان در سطح استان شد.

وی با تأکید بر کاهش جمعیت کیفری که مبنای کار مجموعه قضایی است ابراز داشت: باید بر این نکته توجه داشت که برخی از زندانیان، به دلیل غفلت و بی‌اطلاعی از قوانین و یا به دلیل ارتکاب جرائم غیرعمد به زندان آمده‌اند و نیاز به حمایت بیشتری دارند.

هادی اسماعیل زادگان سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان نیز ضمن عرض تبریک دهه کرامت و ولادت با سعادت حضرت معصومه (س) و هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام رضا (ع) گفت: در حوزه زندانبانی ما عهده دار خدمت به زندانیان هستیم و در این مسیر از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهیم کرد.

سرپرست اردوگاه ضمن تشکر از حسن اعتماد مسؤولین استان به ویژه مدیرکل زندانهای استان در ادامه تصریح کرد: به حفظ کرامت زندانیان و نگرش مثبت به آنان تاکید دارم و لازمه اثربخشی فعالیتهای اصلاحی و تربیتی، بهسازی فضاهای نگهداری مطابق با اصول حقوق شهروندی زندانیان است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: پیاده سازی روش های نوین علمی در زندانبانی و تعامل مطلوب با مراجع قضایی، مسیر پیشرفت و ترقی را هموار می­کند.

اسماعیل زادگان در پایان گفت: برای مدیریت اصولی و کاربردی استفاده از خرد جمعی، تدبیر در امور، اخلاق مداری، پرهیز از خودخواهی، تفکر ، تأمل و پرداختن به ایده­ های نو می­تواند در انتخاب مسیر درست و پیشرفت مجموعه مثمر ثمر واقع گردد.

درباره mohammadi

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content