صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی صورت گرفت : تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

با حضور دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی صورت گرفت : تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآنی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی

همزمان با دهه کرامت اختتامیه مسابقات قرآنی مددجویان اردوگاه حرفه آموزی وکاردرمانی با حضور جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی و معرفی برگزیدگان پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی اردوگاه؛ هادی اسماعیل زادگان سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی در تشریح خبر گفت: این دوره از مسابقات با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر و شرکت بیش از ۱۰۰ نفر از مددجویان، کارکنان و سربازان وظیفه  در رشته ­های حفظ ۱ جزء، ۳ جزء، ۵ جزء، ۱۵ جزء، سور منتخب و قرائت برگزار که در پایان ۱۰ نفر از مددجویان و ۲ نفر از پرسنل و سربازان وظیفه حائز رتبه های برتر شدند.

سرپرست اردوگاه با اشاره به اینکه داوری این مسابقات را اداره فرهنگی و تربیتی عهده دار بود هدف از برگزاری این مسابقات را علاوه بر شناسایی استعداد های نهفته مددجویان،  توجه دادن هرچه بیشتر زندانیان به مباحث تعلیمی و تربیتی کلام وحی عنوان کرد.

وی اظهار داشت: قرآن کتاب تربیت انسان ها برای دستیابی به مسیر صحیح زندگی و رسیدن به سعادت است و لذا انس گرفتن با قرآن تاثیرات بسیار شگرفی در زندگی و روحیه و شخصیت افراد دارد.

سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کادرمانی استان در پایان اظهار امیدواری کرد تا با هم‌اندیشی و هم‌افزایی دو مجموعه، بیش از پیش در ترویج فرهنگ قرآنی در بین زندانیان اقدامات موثری صورت پذیرد، زیرا به هر نسبت که فرهنگ غنی قرآنی در بین این قشر تقویت گردد ضمن ارتقاء باورههای دینی آنان، به همان اندازه آمار آسیب‌های حین حبس نیز کاهش پیدا می­کند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین رضائی­ پور  رییس اداره فرهنگی تربیتی اردوگاه و دبیر ستاد مسابقات قرآنی با تبیین دستورالعمل و مقررات مسابقات گفت : قرآن کریم، تسکین آلام و درد ها، چاره مشکلات و نسخه شفا بخش روح و جسم انسان است.

محمد جهان دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی نیز در سخنانی قرآن کریم را تامین کننده سعادت زندگی انسان عنوان کرد و با بیان تاثیر عمیق آموزه های قرآنی در اصلاح و تربیت زندانیان گفت: رابطه مستقیم تعالیم اخلاقی و بالندگی روحی با قرآن کریم  ما را برآن می­دارد که همه تلاش خود جهت فراهم آوردن زمینه های مطلوب نشر فرهنگ معارف قرآنی به کار گیریم.

وی با بیان احادیثی دال بر عمل به احکام نورانی قرآن گفت: امید است همه ی ما بتوانیم فارغ از مراتب مسابقات با تاسی به الگو های حسنه ی قرآنی امر دنیا و آخرت مان را اصلاح و خود را به مرتبه ی کمال الهی انسانی برسانیم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم از طرف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با اهدای لوح و هدایایی از سرپرست،کارکنان فرهنگی، مربیان قرآنی و مددجویان تقدیر شد.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content