اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / مرور سیاست های حبس زدایی در جلسه کاهش جمعیت کیفری زندان مرکزی مشهد

مرور سیاست های حبس زدایی در جلسه کاهش جمعیت کیفری زندان مرکزی مشهد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی مشهد ؛ در جلسه کاهش جمعیت کیفری استان که به میزبانی زندان مشهد انجام شد ، عبدی مدیر زندان مشهد ضمن خیر مقدم به معاونین دادستان در دادسراهای عمومی و انقلاب و موسوی مهر معاون قضایی اداره کل زندانهای استان ، به بیان مواردی در خصوص راه های کاهش جمعیت کیفری در زندان پرداخت.

وی از اعضای شورای معاونین دادسراهای عمومی و انقلاب مرکز استان خواست ، تا حوزه های قضایی شهرستان های تابعه مشهد نسبت به اعمال عفو مقام معظم رهبری (مد ظله العالی ) در خصوص زندانیانی که محکومیت های متعددی دارند همکاری بیشتری داشته باشند .

اعضای جلسه کاهش جمعیت کیفری استان در ادامه گفتگو به اعلام صدور قرار مجرمیت و کیفرخواست زندانیان از سوی دادسراها و ثبت سیستم آن از طریق واحد آمار و انفورماتیک دادگستری استان ، تأکید داشتند.

ثبت تعلیقات نیز از دیگر پیشنهادات تیم قضایی زندان مشهد بود که در جلسه مورد تبادل نظر قرار که زمینه کاهش آمار ورودی زندانیان از فواید اجرای این پیشنهاد می باشد.

عبدی یکی از موضوعات مهم این جلسه را صدور احکام قطعی دانست و در این خصوص گفت: از معاونین دادستان تقاضا داریم تا با صدور دستورالعملی ، تدابیر لازم درزمینه اعمال محکومیت های غیر قطعی به قطعی از طریق شعب دادگاه ها را فراهم،  تا زندانها بتوانند با اعمال مواد قانونی از قبیل ماده ۱۷ گامی در جهت کاهش جمعیت کیفری در زندان بردارند .

سلطانی معاون دادستان و سرپرست دادسرای انقلاب در ادامه این بحث افزود:  این موضوع صدور احکام قطعی در اولین جلسه شورای قضایی استان مطرح خواهد شد.

در پایان ، جلسه با بازدید معاونین دادستان از اندرزگاه ها خاتمه یافت.

درباره mohammadi

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content