اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / رسیدگی به پرونده های قضایی زندانیان با حضور قضات در محل زندان مرکزی مشهد

رسیدگی به پرونده های قضایی زندانیان با حضور قضات در محل زندان مرکزی مشهد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی مشهد ؛ محمدزاده رئیس دادگستری حوزه قضایی شهرستان کلات جهت رسیدگی به پرونده های قضایی زندانیان این شهرستان دردر زندان مرکزی مشهد حضور یافت.

عبدی مدیر زندان مرکزی مشهد دراین رابطه گفت: از محمدزاده رئیس دادگستری شهرستان کلات ، دادستان و قضات حوزه قضایی مذکور تشکر می نمایم  که باحضور مستمر درزندان  به پروند ه ها رسیدگی می نمایند .

عبدی اجرای دستورات اکید ریاست قوه قضائیه ، در خصوص تسریع در رسیدگی به پرونده های متهمین تا صدور حکم قطعی را از علل مهم این قبیل جلسات در زندان عنوان نمود .

لازم به ذکر است ریاست قوه قضائیه ، «دستورالعمل حفظ کرامت و ارزش‌های انسانی در قوه قضائیه» را به زیرمجموعه های دستگاه های قضایی ابلاغ نمود . از مواردی که به صراحت در آن بیان شده است : اتخاذ تدابیر لازم جهت کاهش فرآیند دادرسی و دستیابی سریع و آسان مردم به حقوق خود و بهره مندی از حقوق شهروندی در مراجع قضایی می باشد ، لذا دقت و سرعت در ارائه خدمات قضایی ، تحقق عدالت قضایی و احیای حقوق عامه، ارتقای کیفیت و کاهش اطاله دادرسی یکی از مواردی که در آن ذکر شده است.

رئیس دادگستری حوزه کلات با اشاره به دستورات ریاست قوه قضائیه و تأکیدات حجت الاسلام و المسلمین مظفری ، رئیس کل دادگستری استان در تسریع در رسیدگی پرونده ها هدف از بازدیدهای مکرر از زندان و رسیدگی به پرونده های قضایی در محل زندان را ؛ برگزاری جلسات دادگاه در زندان بر اساس سیاست های حبس زادیی دستگاه قضایی در راستای کاهش جمعیت کیفری و تسریع در روند رسیدگی پرونده ها بیان داشت .

وی از دیگر علل حضور در زندان را بعد مسافت زندان مشهد با شهرستان کلات دانست و افزود : به جهت تسهیل در رفت و آمدهای مکرر شاکیان به دادگستری کلات ، همچنین عدم مراجعه زندانی به آنجا همواره سعی شده تا بنده و همکاران به زندان مشهد مراجعه کرده و رسیدگی ها را در زندان انجام دهیم.

محمدزاده درپایان گفتگو خود  از کاهش محکومین مالی حوزه قضایی کلات از ۴۰ نفر به ۱ نفر خبر داد .

درباره mohammadi

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content