صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / بازدید دادستان و قضات حوزه قضایی شهرستان خواف از زندان تربت حیدریه

بازدید دادستان و قضات حوزه قضایی شهرستان خواف از زندان تربت حیدریه

به گزارش روابط عمومی زندان تربت حیدریه ؛ حجت الاسلام مروی ، دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خواف در بازدید از زندان گفت : خوشبختانه در این شهرستان تعامل خوبی بین زندان و مراجع قضایی در راستای کاهش جمعیت کیفری وجود دارد و این تعامل ارزشمند است.

وی افزود : دستورالعمل رئیس قوه قضائیه گامی اساسی به منظور کاهش چشمگیر جمعیت کیفری زندان‌هاست  و در کنار هم بودن دستگاه قضا و زندان بسیار با اهمیت بوده و در این راستا تمام پشتیبانی های لازم از اقدامات زندان صورت خواهد پذیرفت.

حجت الاسلام مروی همچنین در ادامه اظهار داشت: بازدیدهای قضات اثر مستقیم بر تسریع روند رسیدگی به پرونده قضایی زندانیان دارد  و طبق برنامه ریزی های صورت گرفته  ماهانه دو نوبت  بازدید از زندان صورت می گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان خواف بیان نمود : با اجراي سياست هاي كاهش جمعيت كيفري زندانها از جمله قانون مجازات اسلامی در خصوص پیگیری وضعيت زندانيان تحت قرار ، تعلیق مجازات  ، آزادی مشروط و همچنين هماهنگي جهت حضور مداوم و گسترده قضات و مسئولين قضايي در زندان گام هاي مؤثري در تحقق اين مهم برداشته خواهد شد.

باقریان ، معاون زندان تربت حیدریه نیز ضمن خیر مقدم به مسئولین قضایی شهرستان خواف گفت : تعامل خوب زندان و قضات موجب شده است تا برنامه ی اثر بخش کاهش جمعیت کیفری در راستای کاهش آسیب های فراروی زندان به تحقق رسیده و این مهم با حضور مستمر قضات دادگاه در زندان و رسیدگی به مشکلات قضایی مددجویان انجام می شود.

درباره روابط عمومی

Skip to content