اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / تربیت مربی قرآنی از میان زندانیان در زندان مرکزی مشهد

تربیت مربی قرآنی از میان زندانیان در زندان مرکزی مشهد

به گزارش روابط عمومی زندان مرکزی مشهد : به استناد تفاهم نامه فی ما بین اداره کل زندان های خراسان رضوی با حوزه علمیه مشهد ، تعداد ۸ نفر از اساتید علوم قرآنی جهت آموزش زندانیان به این زندان معرفی شدند.

رحیمی معاون  زندان مرکزی مشهد در این رابطه گفت: جمشیدی مدیرکل زندان های خراسان رضوی ، از همان ابتدای حضور در استان همواره پیگیر آموزش قرآن در زندانها بودند چرا که  انسان با مأنوس شدن با کلام الهی از بسیاری از لغزش ها و انحرافات مصون خواهد ماند.

در همین راستا همکاران اداره فرهنگی و تربیتی زندان مشهد علاوه بر انجام فعالیت های گسترده قرآنی خود با به کار گیری اساتید حوزه علمیه توانستند دراولین مرحله مدرسه قرآنی نورالرضا (ع) را در زندان مشهد راه انداری نمایند .

لازم به ذکر است در مدرسه قرآنی نورالرضا(ع) در حال حاضر تعداد ۸۰ نفر از زندانیان بطور تخصصی مشغول کسب آموزش در رشته های مختلف قرآنی می باشند .

نکته قابل توجه در مدرسه قرآنی نورالرضا(ع) ، آموزش مربی قرآن از میان زندانیان حائز شرایط و علاقمند به علوم قرآنی است، که در حال حاضر ۴۰ نفر زندانی دراین بخش توسط اساتید در حال آموزش می باشند که پس از طی مراحل و آزمون های تخصصی بعنوان مربی می توانند به زندانیان علاقمند به کلام الله مجید نیز آموزش دهند .

به گفته اکبریان رئیس اداره فرهنگی و تربیتی زندان مرکزی مشهد در حال حاضر بیش از ۲۰۰ نفر زندانی در اندرزگاه های زندان درحال فراگیری علوم قرآنی هستند.

درباره روابط عمومی

Skip to content