اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / مدیرکل زندانهای استان به همراه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چناران بازدید کردند

مدیرکل زندانهای استان به همراه دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی چناران بازدید کردند

خشایار جمشیدی مدیر کل زندانهای استان به همراه محمد حسین صالحی دبير جدید شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی از اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی اردوگاه، در ابتدای این بازدید در جلسه ای که با حضور مدیرکل زندانهای استان و دبیر شورای  هماهنگی مبارزه با مواد مخدر برگزار شد، ابتدا اسماعیل­ زادگان سرپرست اردوگاه گزارشی از اقدامات مجموعه در حوزه مبارزه با مواد مخدر ارائه و بر عزم جدی مجموعه اردوگاه در استفاده از ظرفیت های فرهنگی، آموزشی، و امنیتی با همیاری ستاد برای مقابله با مواد مخدر تاکید کرد.

سرپرست اردوگاه در ادامه ضمن اشاره به فرسودگی و کمبود شدید وسایل نقلیه به ویژه در بحث اعزام و بدرقه زندانیان به مراجع قضائی و درمانی به شرح فعالیت های امنیتی ، آموزشی و درمانی  در خصوص پیشگیری از اعتیاد پرداخت و گفت : علاوه بر اقدامات درمانی داخل اردوگاه دوره های آموزشی جهت پیشگیری از اعتیاد مددجویان، آشنایی با مواد مخدر و نحوه مشارکت خانواده در درمان برای خانواده های آنان نیز انجام  می شود.

در ادامه با حضور جمشیدی مدیرکل زندانهای خراسان رضوی و صالحی دبير شوراي هماهنگي مبارزه با موادمخدر استان از تعدادی از سوله های اشتغال و حرفه آموزی بازدید بعمل آمده و مدعوین در جریان وضعیت وفعالیت های مددجویان قرار گرفتند.

همچنین در اجرای تفاهمنامه سازمان زندانها با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر جمشیدی مسائل و مشکلات زیر ساختی اردوگاه را مطرح و تقاضا نمود در جهت رفع این مشکلات استاندار خراسان رضوی دستورات لازم را به دستگاههای ذیربط جهت همکاری ارائه نمایند.

صالحی دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان نیز تصريح كرد: حسب سیاست های صورت پذیرفته مبنی بر ساماندهی و نگهداری معتادان متجاهر درصدديم بخشی از ظرفیت اين اردوگاه را با كمك دستگاه قضائی، دولت و ستاد تكمیل تا شرایط اسکان و ساماندهي معتادان متجاهر در سطح استان ممكن شود.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان افزود: ساماندهي معتادان متجاهر صرفاً نگهداري و درمان كوتاه مدت نيست بلكه داراي چرخه نگهداري، سم‌زدايي، درمان، مهارت‌آموزي و اشتغال است. بعد از اينكه دوره‌هاي آنان تمام شد آنان مي‌توانند شغل و مهارتي ياد بگيرند و هم در اين اردوگاه درآمدي داشته باشند و هم زمانی که وارد جامعه شدند، بتوانند با مهارتي كه آموخته‌اند، شغلي را براي خودشان فراهم كنند.

شایان ذکر است در این بازدیددبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر از سایت کلی اردوگاه و همچنین مجموعه های کلینیک مثلثی، آزمایشگاه بیماریهای عفونی، واحد قرنطینه- سلامت و نحوه پذیرش زندانیان در بدو ورود، مدرسه قرآنی، اندرزگاه­ها و کارگاه های اشتغال  نیز بازدید کردند.

درباره روابط عمومی

Skip to content