اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / دیدار قضات محاکم دادگاه انقلاب اسلامی استان با مددجویان اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی ‏

دیدار قضات محاکم دادگاه انقلاب اسلامی استان با مددجویان اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی ‏

قضات و رؤسای شعبات محاکم انقلاب اسلامی استان با مددجویان چهره به چهره دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی اردوگاه چناران به منظور اجرای منویات رئیس قوة قضائیه و دستورات اکید مدیر کل زندانهای استان در راستای کاهش جمعیت کیفری و تسریع در  رسیدگی به درخواست های قضایی مددجویان جمعی ار رؤسای شعبات محاکم انقلاب مشهد با زندانیان دیدار چهره به چهره کردند.

در این دیدار چهره به چهره که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید مدددجویان درخواست‌های خود را مطرح و قضات نیز در چارچوب قانون راهنمائی‌ها و ارشادات لازم را ارائه کردند.

در حاشیه این دیدار هادی اسماعیل زادگان سرپرست اردوگاه استان اظهار داشت: هر چقدر دیدار مقامات قضائی با مددجویان بیشتر باشد، قطعاً اتخاذ تصمیم آنها بیشتر منطبق با واقعیت خواهد بود.

وی افزود: نتیجه حضور قضات دوطرفه بوده و از طرفی باعث می‌‌شود مددجویان در کمترین مدت و به صورت مستقیم و بدون هیچگونه محدودیت و تشریفاتی با قاضی صادر کننده حکم خویش ملاقات و مشکلات و دیدگاه‌های خود را مطرح کنند.

سرپرست اردوگاه نتیجه حضور قضات را آشنایی با محیط و وضعیت نگهداری مددجویان و آگاهی از درخواست های آنان و ارائه راهکارهای لازم در راستای کاهش حبس دانست و تسهیلات قضایی را در فرآیند بازپروری مددجویان موثر توصیف کرد.

اسماعیل زادگان خاطر نشان کرد:  امیدواریم با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این روند در طول سال به طور مستمر ادامه داشته باشد و در همین راستا خواستار حضور مضاعف مراجع قضایی در اردوگاه شد.

در پایان این دیدار مقامات قضایی نیز آمادگی خود را جهت استفاده از تاسیسات قضایی اعم از آزادی مشروط ، تعلیق مجازات و … در راستای کاهش جمعیت کیفری اردوگاه اعلام کردند و خدمات ارائه شده به مددجویان در حوزه های اشتغال، مشاوره، اصلاحی، تربیتی، بهداشتی و… را بسیار مطلوب دانسته و از زحمات سرپرست و پرسنل اردوگاه تقدیر و تشکر کردند.

درباره روابط عمومی

Skip to content