صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / تأکید مدیر کل زندانهای خراسان رضوی در بازدید از زندان تربت حیدریه ؛ نقش آموزش قرآن و معارف ‏اسلامی در زندگی و اصلاح رفتار زندانیان ‏

تأکید مدیر کل زندانهای خراسان رضوی در بازدید از زندان تربت حیدریه ؛ نقش آموزش قرآن و معارف ‏اسلامی در زندگی و اصلاح رفتار زندانیان ‏

جمشیدی مدیر کل زندانهای خراسان رضوی در بازدید از زندان تربت حیدریه از نزدیک در جریان اقدامات و فعالیتهای این زندان قرار گرفت.

در ابتدا حمید رضا باقریان معاون زندان تربت حیدریه ضمن خیر مقدم به مدیر کل زندانهای خراسان رضوی گزارشی از فعالیتهای این زندان در حوزه فرهنگی ، قضایی، امورات پرسنل،  پشتیبانی و تاسیسات و اشتغال و حرفه آموزی  مددجویان  ارائه کرد.

در ادامه جمشیدی مدیر کل زندانهای خراسان رضوی ضمن بازدید از مجموعه زندان با حضور در کلیه اندرزگاههای زندان بصورت چهره به چهره با زندانیان گفتگو و جهت رفع مشکلات آنان رهنمود هایی را ارائه نمود.

وی ضمن بازدید از مدرسه قرآنی زندان افزود: تاثیر قرآن و معارف اسلامی بر زندگی و اصلاح رفتار زندانیان بسیار با اهمیت است و سبب می شود  روند اصلاح  و تربیت زندانیان که یکی از وظایف ذاتی سازمان زندانها است  با سرعت و دقت بیشتر انجام گیرد.

جمشیدی ضمن بازدید از کارگاه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان بند بسته در خصوص اهمیت حرفه آموزی  و  اشتغال مددجویان در داخل زندان گفت : یکی از مهمترین دلایل بازگشت مجدد زندانی به زندان آشنا نبودن به حرفه مناسب  و درآمد کافی در بیرون زندان است که مسبب بیشتر مشکلات اجتماعی است و ما میتوانیم با حرفه آموزی به زندانیان و اشتغال آنان موجب کاهش بازگشت مجدد به زندان شویم که این امر نیاز به تلاش و همت مضاعف دارد.

مدیر کل زندانهای خراسان رضوی استفاده بهینه از امکانات و ابنیه زندان را یکی از مهمترین وظایف کارکنان آن مجموعه دانست و افزود : زیباسازی اماکن و ابنیه زندان باعث افزایش روحیه خدمتی در بین پرسنل و در نتیجه افزایش مدت بهره برداری از امکانات موجود خواهد شد.

درباره روابط عمومی

Skip to content