اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / دیدار مدیر کل زندان‌های خراسان رضوی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی مشهد

دیدار مدیر کل زندان‌های خراسان رضوی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی وخدمات بهداشتی درمانی مشهد

جمشیدی مدیر کل زندان های خراسان رضوی، با حضور در دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دکتر دارابی رئیس این دانشگاه دیدار و گفتگو کرد.

در ابتدا این دیدار گزارشی از وضعیت بهداشت و درمان در سطح زندان های استان با تاکید بر وضعیت نیروی انسانی، خدمات درمانی و تشخیصی داخل زندان ها، خدمات کاهش آسیب، وضعیت بهداشت محیط و وضعیت اعزام زندانیان به مراکز درمانی خارج از زندان ارائه شد.

مدیر کل زندان های خراسان رضوی،  با اشاره به اینکه بخش عمده ای از افرادی که وارد زندان می شوند دارای مشکلاتی اعم از بیماری های مزمن، اعصاب و روان و سوء مصرف مواد هستند که با توجه به بازگشت مجدد آنها به جامعه، ارائه خدمات حوزه سلامت در کنار اجرای برنامه های اصلاحی،  نقش مهمی در ارتقاء سلامت جامعه ایفا می نماید.

وی همچنین با اشاره به کمبودهای زندانهای تابعه در حوزه بهداشت و درمان، خواستار همکاری دانشگاه علوم پزشکی در راستای رفع این کمبودها شد.

دکتر دارابی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی مشهد نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم، بر سختی های ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در زندان ها تاکید و از تلاش های صورت گرفته در حوزه سلامت توسط اداره زندان های استان تقدیر و تشکر نمود.

وی از آمادگی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص ارتقاء خدمات بهداشتی و درمانی در داخل زندان های استان خبر داد.

در پایان مقرر گردید مقدمات بازدید از زندان مرکزی مشهد در آینده نزدیک با حضور مسوولان دانشگاه فراهم گردد تا در نهایت منجر به عقد یک تفاهم نامه همکاری بین دو طرف شود.

شایان ذکر است در این دیدار دکتر علیخواه سرپرست اداره بهداشت و درمان زندان های استان و دکتر جلالی، مدیر کل زندانهای استان را همراهی می نمودند.

درباره روابط عمومی

Skip to content