صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار ويژه / با حضور مدیر کل زندان های استان صورت گرفت :‏ مجتمع کارگاه های شهید حججی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی افتتاح شد

با حضور مدیر کل زندان های استان صورت گرفت :‏ مجتمع کارگاه های شهید حججی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی افتتاح شد

به گزار ش روابط عمومی اردوگاه ، آئین افتتاح مجتمع کارگاهی شهید حججی و سامانه فروش الکترونیکی فروشگاهی با حضور جمشیدی مدیر کل زندان های استان، خوابنما مدیر نمایندگی و اعضای هیات اجرائی بنیاد تعاون زندانیان استان انجام شد.

اسماعیل زادگان سرپرست اردوگاه در تشریح این خبر گفت: با عنایت به تاکید مدیر کل زندان های استان در خصوص ایجاد اشتغال پایدار، با همکاری و تعامل بنیاد تعاون اردوگاه، مجتمع کارگاهی که مزین به نام شهید حججی است با محوریت قالی بافی و خیاطی تاسیس و تجهیز گردید.

سرپرست اردوگاه  افزود : به منظور توسعه فعالیت های حرفه آموزی در اردوگاه در این مجتمع، دومین کارگاه خیاطی و تولید پوشاک با ظرفیت اشتغال  ۷۰  نفر مددجو کار خود را آغاز و در راستای طرح تجمیع کارگاه ها،کارگاه قالی بافی با استقرار ۳۶ دستگاه دار و ظرفیت اشتغال ۱۸۰ نفر مددجو راه اندازی شد.

اسماعیل زادگان خاطر نشان کرد: یکی از برنامه هایی که در اولویت فعالیت های اصلاحی قرار دارد اشتغال و حرفه آموزی و نیز غنی سازی اوقات فراغت مددجویان می باشد و سعی شده فضای احداث کارگاه ها، تجهیزات مستقر شده و نحوه فعالیت مددجو کاملا منطبق بر استاندارد های کارگاهی بوده و در این خصوص برنامه ریزی انجام و نظارت مستمر صورت خواهد گرفت .

جمشیدی مدیرکل زندان های استان با تاکید بر ایجاد اشتغال مولد و پایدار این امر را در فرآیند بازپروری زندانیان بسیار موثر دانست و گفت : ایجاد اشتغال در زمان تحمل کیفر برای مددجویان علاوه بر اینکه زندانی را از انحراف مصون  میدارد،  با کسب درآمد مددجو را نیازمند نمی کند و پس از آزادی نیز زمینه گرایش مجدد مددجو به جرم و ناهنجاری را به حداقل میرساند و در نتیجه نرخ بازگشت مددجو به زندان نیز کاهش می یابد.

جمشیدی در ادامه خاطر نشان کرد با توجه به رسالت سازمان ، اشتغال و حرفه آموزی یکی از اولویت ها و  ضرورت ها می باشد و با عنایت به  فضای موجود در اردوگاه مبنای کار باید اشتغال زایی و جذب کارآفرینان و صاحبان صنایع باشد چنانچه در این زمینه برنامه ریزی صورت گیرد و از ظرفیت موجود استفاده حداکثری شود قطعا زمینه های بازگشت سعادتمندانه زندانیان به اجتماع  به نحوه شایسته ای فراهم خواهد شد.

خوابنما مدیر نمایندگی بنیاد تعاون استان نیز در این مراسم با اشاره به لزوم تعامل زندان ها و نمایندگی های بنیاد تعاون در خصوص ایجاد اشتغال مولد و پایدار که مورد تاکید مدیر کل زندان های استان است گفت: بنیاد تعاون آمادگی دارد تا در زمینه توسعه و تجهیز کارگاهها گام بردارد.

شایان ذکر است پس از افتتاح مجتمع کارگاهی شهید حججی سامانه فروش الکترونیکی فروشگاهی که به صورت پایلوت در اندرزگاه ۲ مستقر شده نیز افتتاح و به بهره برداری رسید.با استفاده ازاین سامانه دیگر نیازی به مراجعه مددجویان  به فروشگاه نیست و شفافیت مالی نیز در بالاترین سطح حاصل می شود.

در ادامه این مراسم مدیر کل زندان های استان و هیات همراه از کارگاه های رنگرزی نخ قالی ، چرم دوزی ،ساخت تجهیزات صوتی ،صنایع مفتولی،گلخانه ها و کارگاه دردست اقدام تولید نوشیدنی های گیاهی نیز بازدید کردند.

در پایان مدیر کل  زندان های استان ضمن ابراز رضایت از توسعه اشتغال در اردوگاه برتداوم و استمرار برنامه ریزی در این زمینه تاکید کرد و زحمات مسئولین و پرسنل را قابل تقدیر دانست.

درباره روابط عمومی

Skip to content