اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / بررسی راهکارهای توسعه و تقویت فعالیتهای خود اشتغالی و ‏اشتغالزایی در زندان شهرستان کاشمر

بررسی راهکارهای توسعه و تقویت فعالیتهای خود اشتغالی و ‏اشتغالزایی در زندان شهرستان کاشمر

به گزارش روابط عمومی اداره زندان شهرستان کاشمر؛ جلسه کارگروه اشتغال زندان این شهرستان با هدف بررسی راهکارههای توسعه و تقویت فعالیت های خود اشتغالی و اشتغال زایی برگزار شد. در این کارگروه که طالعی دادستان ،حجازی قاضی ناظر زندان ، خبازی رئیس مرکز اموزش فنی و حرفه ای شهرستان و مسئولین آموزش و اشتغال اداره زندان و مرکز فنی و حرفه ای نیز حضور داشتند ابتدا عبداللهی رئیس زندان ضمن تشکر از حاضرین در جلسه طی سخنانی کوتاه اشتغال و داشتن شغل ثابت را مهمترین عامل بازدارنده از جرم و کج روی و انحرافات اخلاقی و اجتماعی برشمرد و افزود: یکی از معضلات جامعه امروزی فقر ،بیکاری و نداشتن شغل و درآمد ثابت افراد میباشد که متاسفانه به همین دلیل در پی انجام ناهنجاری های اجتماعی و بزهکاری گرفتار زندان میشوند و چنانچه در مدتی که در حبس به سر میبرند چاره ای در این خصوص اندیشیده نشود این سیر ادامه پیدا میکند و مشکلات حادتری را موجب میگردد .

وی افزود : بسیاری از زندانیان علاوه بر علایق از استعداد در زمینه اطلاعات شغلی و یادگیری و فراگیری مشاغل برخوردار که با سامان دهی آنان و آموزش حرفه و همچنین توسعه و تقویت فعالیت های اشتغال زایی میتوان آنان را برای ورود به بازار کسب و کار پس از آزادی مهیا  نمود.

در ادامه طالعی دادستان دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان کاشمر نیز در خصوص اهمیت اشتغال در اصلاح و تربیت زندانیان و همچنین تاثیرات مثبت اشتغال در عدم بازگشت مجدد زندانیان به زندان مطالبی بیان نمود.

در این جلسه پس از بحث و تبادل نظر و هم افزایی در زمینه راهکارهای توسعه آموزش مشاغل در زندان خصوصا راه اندازی کارگاه های آموزشی برای مددجویان رای باز و خانواده های زندانیان تصمیمات مناسب اتخاذ شد.

درباره روابط عمومی

Skip to content