اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / دیدار مدیر و مسئولین زندان با مجموعه قضائی شهرستان تربت جام ‏

دیدار مدیر و مسئولین زندان با مجموعه قضائی شهرستان تربت جام ‏

بیات مدیر زندان به همراه جمعی از مسئولین با دادستان   و رئیس دادگستری   شهرستان  دیدار  و گفتگو نمودند.

به گزارش روابط عمومی زندان تربت جام ، در راستای تعامل بیشتر ، کمک به رفع مشکلات قضائی مددجویان و تلاش در جهت کاهش جمعیت کیفری موجود ، در دیداری صمیمانه مدیر و مسئولین زندان ضمن حضور در دادسرا مسائل مختلف را مورد بحث وتبادل نظر قرار دادند .

در ابتداء جلسه بیات مدیر زندان ضمن تشکر از حضور مسئولین محترم قضائی در مراسم معارفه و همچنین اهتمام خاصی که در خصوص حل مشکلات مددجویان دارند ، با ارائه گزارش مبسوطی از وضعیت آمار زندانیان ، مددجویان تحت قرار ، میزان اعطاء تسهیلات در شش ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته ، حضورقضات در زندان وهمچنین رسیدگی هرچه سریعتر به وضعیت قضائی نوجوانان زیر ۱۸ سال به کانون اصلاح و تربیت مشهد مقدس را یادآور شد و افزود : به لحاظ جمیع جهات نتایج مثبتی در حوزه کاهش جمعیت کیفری و کاهش اطاله دادرسی صورت گرفته است .

در ادامه عارفی نیا ریاست دادگستری با اشاره به فضای مطلوب زندان پس از افتتاح زندان جدید ، توسعه فعالیتهای فرهنگی ، ایجاد فضای بانشاط واجرای برنامه های مناسبتی را از جمله اقدامات خوب و موثری دانست که باعث فراهم شدن فضائی آرام و به دور از تنش در بین زندانیان می شود.

وی افزود :  بهترین و سریعترین راه در جهت کمک به رفع مشکلات زندانیان رفت و آمد مددکاران و پرسنل اجرای احکام به دادگاه و همچنین حضور قضات در زندان است از سویی به منظور رفع مشکلات محکومین مالی اعطاء تسهیلات و از جمله مرخصی به اینگونه زندانیان به خود زندان تفویض می گردد .

قنبری دادستان شهرستان نیز ضمن تبریک به مدیریت جدید زندان اظهار داشت : با توجه توانمندی بیات و وجود نیروهای متدین  و پای کار در زندان انتظارات از زندان به مراتب بیشتر شده است و همچنین سیاست قوه قضائیه به گونه ای است که حتی الامکان قرارها نباید منجر به بازداشت متهمین گردد .

وی همچنین با اشاره به کاهش ورودی شهریور و مهرماه به زندان این موضوع را نتیجه دقت عمل بیشتر قضات دانست .

در پایان این دیدار مدیر زندان تربت جام قول مساعد داد با نهایت توان خود در جهت رفع مشکلات موجود تلاش نماید %

درباره روابط عمومی

Skip to content