اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / از ابتدای سال جاری تاکنون انجام گرفت ؛اعطای ۱۲ هزار مورد مرخصی به زندانیان اردوگاه حرفه آموزی خراسان رضوی

از ابتدای سال جاری تاکنون انجام گرفت ؛اعطای ۱۲ هزار مورد مرخصی به زندانیان اردوگاه حرفه آموزی خراسان رضوی

سرپرست اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان خراسان رضوی از اعطای بیش از ۱۲۸۴۰ مورد مرخصی به زندانیان در ۸ ماهه منتهی به آبان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی استان ؛ هادی اسماعیل زادگان با اعلام این خبر گفت: اعطای تسهیلات حمایتی قضایی به زندانیان می تواند عاملی موثر در کاهش آسیب و تقویت روحیه مددجویان شود.

وی در ادامه افزود: در همین راستا و با هدف تقویت ریشه های اعتقادی زندانیان، در مناسبتهای مذهبی به مددجویانی که حائز شرایط قانونی بوده و دارای حسن اخلاق در زندان می باشند مرخصی تشویقی اعطا می شود.

اسماعیل زادگان اعطای مرخصی به زندانیان را از سیاست های سازمان زندانها در راستای اصلاح و تربیت و بازسازی اجتماعی و اخلاقی زندانیان برشمرد و عنوان کرد: اعطای مرخصی به زندانیان واجد شرایط در تسریع روند فعالیت های اصلاحی و تربیتی بسیار موثر واقع می شود، چرا که حضور زندانیان در کنار خانواده هایشان از فشار روحی روانی آنان کاسته و بهداشت روانی آنان را ارتقا می­دهد.

وی با بیان اینکه این مرخصی ها شامل مرخصی های منجر به آزادی نیز می شود، افزود: مرخصی تعداد ۱۵۴ نفر از این مددجویان در اجرای ماده ۱۴ دستور العمل کاهش جمعیت کیفری ریاست قوه قضاییه و ماده ۲۱۹ آیین نامه سازمان زندانها بوده که اعزام آنها به مرخصی مصادف با آزادی آنها از اردوگاه بوده است.

درباره روابط عمومی

نوشتن دیدگاه

آدرس پست الکترونیک شما منتشر نخواهد شد.لطفا فیلد های که دارای ستاره هستند را پر کنید *

*

Skip to content