اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / زندانی محکوم به قصاص نفس در زندان سبزوار از چوبه‌دار رهایی یافت ‏

زندانی محکوم به قصاص نفس در زندان سبزوار از چوبه‌دار رهایی یافت ‏

زندانی محکوم به قصاص که حدود ۵ سال در زندان سبزوار به سر می برد با تلاش کمیته صلح و سازش زندان و گذشت اولیای دم از قصاص نفس رهایی یافت.

محمد بسکابادی رئیس زندان درباره رهایی زندانی از قصاص نفس اظهار داشت : زندانی ع . ف  در سال ۱۳۹۳ مرتکب قتل عمد شده بود که به حکم دادگاه، به قصاص نفس محکوم و مدت ۵ سال در انتظار مجازات قصاص و تحمل کیفر بود و پیش از این دو بار از پای چوبه دار بازگشته بود بار دیگر صبحگاه امروز ۹۸/۰۸/۱۹ جهت اجرای حکم به پای چوبه دار رفت اما با تلاش مجدانه کمیته صلح و سازش زندان و حضور چند نوبه ای در منزل اولیاء دم که اصرار بر اجرای مجازات قصاص داشتند سرانجام خانواده مقتول با تاسی به آموزه‌های اسلامی قبل از اجرای حکم در حضور اردمه دادستان عمومی و انقلاب سبزوار و خداشاهی دادستان عمومی و انقلاب جوین و مسئولین اداری زندان از اجرای حکم قصاص نفس صرف نظر و گذشت خود را اعلام نمودند و زندانی از چوبه دار رهایی و عمری دوباره یافت .

بسکابادی با اشاره به اینکه عفو یک نوع نرمش قهرمانانه و روش بزرگوارانه و برخورد مهربانانه است که با جلب رحمت و مهر الهی، شخص احساس خوشی را در خود می یابد.

وی در پایان ضمن قدردانی از تلاش های بی وقفه حسین اردمه و سعید خداشاهی دادستان شهرستانهای سبزوار و جوین و کمیته صلح و سازش زندان خاطر نشان ساخت: در ارزش فضيلت عفو و گذشت همين بس كه خداوند بارها در قرآن بر آن سفارش كرده و كساني را كه داراي اين صفت هستند به عنوان اهل احسان معرفي كرده و آنان را محبوب خود شمرده است. (آل عمران، آيه ۱۳۴؛ مائده، آيه ۱۳).

درباره روابط عمومی

Skip to content