اخبار کوتاه
صفحه اصلی / آخرین اخبار / اخبار عمومي / ‏۶۱۲ زندانی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی موفق به دریافت گواهینامه صنایع دستی شدند

‏۶۱۲ زندانی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی خراسان رضوی موفق به دریافت گواهینامه صنایع دستی شدند

با برگزاری دوره های مختلف مهارت آموزی و تعامل هدفمند با اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی استان در شش ماهه نخست سال جاری  ۶۱۲  زندانی اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی موفق به اخذ گواهینامه مهارت شدند.

اسماعیل زادگان سرپرست اردوگاه با اعلام این خبر گفت: در این آموزش ها بیش از ۷۰۰ مددجو شرکت کردند که در پایان ۶۱۲  نفر از آنان موفق به دریافت گواهینامه شدند.

وي اضافه کرد: این زندانیان در ۶ دوره آموزشی در رشته هاي خراطی، قلاب بافی، کنده کاری، معرق چوب، سنگ­تراشی و قلم زنی شرکت و پس از قبولی در آزمون عملی گواهینامه دریافت نمودند.

سرپرست  اردوگاه با بیان اینکه آموزش مهارت به زندانیان از عوامل مهم و تاثیرگذار در عدم بازگشت مجدد آنان است اظهار داشت: کمک به مهارت آموزي زندانیان علاوه بر اینکه بسیاري از آسیبهاي اجتماعی را از میان خواهد برد، در پیشگیري و کاهش آسیب در جامعه نیز بسیار موثر واقع میشود.

اسماعیل زادگان در پایان با اشاره به اینکه این دوره ها بصورت مستمر در اردوگاه برگزار خواهد شد؛ تصریح کرد: با تعاملاتی که با دستگاههای متولی امر آموزش داریم به دنبال اجراي دوره­هاي آموزشی متناسب با نیاز بازار کار خواهیم بود.

انتهای پیام/

درباره روابط عمومی

Skip to content